Beata Sawicka

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Beata Sawicka z domu Cielebąk, (właśc.: Cebeata Sawicka) - wróg narodu. Nauczycielka z wyższym stopniem naukowym. Rodem z Jeleniej Góry, gdzie znana jest jako Becia. Znana łapowniczka, była członkini Platformy Obywatelskiej.

Kariera

Lekarze z MCZ z niedowierzaniem przyjmują rewelacje Sawickiej dotyczące rychłej prywatyzacji szpitala: "Najwyraźniej nie miała zielonego pojęcia, o czym mówiła. Centrum od dawna jest prywatne i trudno byłoby prywatyzować je po raz drugi." [1]

Pożyczka

W dniu 20.11.2007, jak donoszą media, Beata zwróciła niespodziewanie i przedwcześnie CBA 50.000 pożyczki, którą zaciągnęła w czerwcu 2007 roku. Bankierzy CBA odetchnęli z ulgą, ze względu na zerowe oprocentowanie pożyczki nie muszą się obawiać zarzutów uprawiania lichwy. [2]

Wyrok

16.05.2012 - wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie Becia Sawicka (pseudonim operacyjny "Święta") została skazana na 3 lata więzienia i karę grzywny, przepadek uzyskanej korzyści majątkowej oraz pozbawienie praw publicznych na 4 lata.

Postulowane jedynie słuszne przeprosiny

17.05.2012 - oficer polityczny Ruchu Oporu Adam Hofman w "Radiu Zet", w rozmowie z osławioną karlicą medialną Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny "Stokrotka") przedstawił jedynie słuszne oczekiwania klikudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości prawych Wolaków:

Patrz też

Linki zewnętrzne