Bizon

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Kombajn Bizon - czerwony relikt z czasów PRL
Bizon pasący się na włościach doktora Leppera

Bizon (wym.: bi:zon):

  1. [rzeczownik, nazwa własna] Kombajn rolniczy, środek transportu popularny wśród elektoratu współrządzącej partii Samoobrony. W latach ostatnich utracił nieco na popularności, prawdopodobnie z uwagi na swój tradycyjny kolor - złowrogi czerwony - jednak w kręgach koneserów jest wciąż modny i często spotykany.
  2. [rzeczownik] Zwierzę niegdyś spokrewnione z wolską krową, jednak bardziej owłosione. Choć obecnie zamieszkuje jeszcze głównie Amerykę Północną, w czasach IV RP zostało przeszczepione na wolski grunt przez genialnego naukowca, wizjonera i męża stanu, dr Andrzeja Leppera. Eksperyment powiódł się mimo prób krytyki i sabotażu ze strony wrogów narodu, głównie zawistnych biologów i skorumpowanych ekologów, co pozwala żywić nadzieję, że bizony wkrótce zaludnią wolskie łąki, lasy oraz rzeki i że ich melodyjny śpiew będzie dobiegał niedługo z każdego zakątka Wolski.

W marcu 2007 r. dr Lepper odnotował na swym rancho bizonów poważny sukces hodowlany: pojawiło się na nim stado zarąbistych buhajów.

Patrz też

Linki zewnętrzne