Blat

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Blat - niespotykanie nowoczesny i uniwersalny termin z repozytorium nowomowy, wykorzystywany do precyzyjnego i wielostronnego opisywania wszelkiej maści klik i nadzwyczajnych kast tworzonych przez elity z własnego nadania, które decydują o wszystkim, a ci ludzie zwyklibez szans.

Termin ten wprowadził do obiegu oralnego restaurowanej IV RP w dniu 09.09.2018 sam Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński podczas wojewódzkiej konwencji samorządowej Partii w Opolu (niem. Oppeln)

Dualne kaczologicznie znaczenie słów: blat i błat w III RP

Blat

Wcielenie osobnicze

Blatimię żeńskie pochodzące z języka irlandzkiego oznaczające kwiat lub liść. Patronką imienia jest św. Blatirlandzka święta katolicka, dziewica.

Blat wspominana jest w grupie świętych dziewic wraz ze świętymi Anną, Feammor i Scoth. Weryfikacja ich losów jest trudna. Istnieją hipotezy utożsamiające św. Blat z postacią zakonnicy z otoczenia św. Brygidy o imieniu Blathnat (VI wiek). Jej wspomnienie obchodzone jest w Kościele katolickim 18 stycznia.

Wcielenie rzeczowe

Błat

Błat (ros. Блат, jidysz list) – żargonowy termin używany powszechnie w ZSRR na określenie znajomości (dojść) wykorzystywanych w celu zdobycia deficytowych dóbr albo innych korzyści.

Próba egzegezy semantycznej

Jest oczywiście oczywistym, że Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński jedynie słusznie zwolszczył obcy duchowi narodu rusycyzm błat i tym samym zasiedlił na wieki ten nowoczesny termin nowomowy w języku wolskim (cnd).

Przyszłość blatów w restaurowanej IV RP

Zaniepokojonym perspektywą jadania na podłodze masom ludu pracującego miast i wsi Grono Kustoszy wyjaśnia, że Naszemu Umiłowanemu Przywódcy, Naczelnikowi Państwa Wolskiego, Dobremu Pasterzowi i Nowemu Zbawicielowi Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiemu Higieniście, niezłomnemu i charyzmatycznemu, przypadkowo niedointernowanemu, Cudownie Ocalonemu Prezesowi-Premierowi-prawie Prezydentowi Jarosławowi (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionemu-Kaczyńskiemu chodziło jedynie o blaty układowe, a więc niniejszym można spokojnie nadal użytkować blaty stołowe i kuchenne.

Patrz też