Bronisław Wildstein

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Bye, bye TV

Bronisław Wildstein (ur. 11 czerwca 1952 w Olsztynie) - znany awanturnik polityczny, pierwszy w dziejach Wolski słuszny prezes Telewizji Publicznej, były mason, z pochodzenia Żyd.

Niegdyś wierny ideom PiS-u, od lutego 2007 r. stał się pozornym zdrajcą.

Główny fundator projektu o nazwie lustracja. Do jego najważniejszych osiągnięć w dziedzinie lustracji należy opublikowanie listy Wildsteina, w której posiadanie wszedł nielegalnie, podobnie, jak Bracia Mniejsi Zjawisko biologiczne weszło w posiadanie Księżyca.

Swoją zaszczytną misję w TVP zakończył w dniu 27.02.2007, odwołany przez niesłychanie odpolitycznioną Radę Nadzorczą. O przyczynach tego niespotykanie słusznego odwołania, a jednocześnie o praktycznych aspektach funkcjonowania odpolitycznionych mediów, poinformował społeczeństwo w dniu 05.05.2008 sam prezydent Lech Kaczyński, który w programie "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP2 oznajmił:

Po ustąpieniu z fotela prezesa TVP, Bronisław Wildstein stał się ofiarą wściekłych ataków wrogich mediów ("Trybuna"), domagających się zwrotu telewizji publicznej, a pośrednio Skarbowi Państwa, pieniędzy utraconych wskutek sprzedania telewizjom komercyjnym praw do emisji seriali "Czterej pancerni i pies" oraz "Stawka większa niż życie".

Brudne ataki na najuczciwszego z Wolaków

  1. Zasłynął wstrzymaniem emisji serialu "Czterej pancerni i pies". W obronie "Czterech pancernych...", a także innego słynnego PRL-owskiego przeboju - "Stawki większej niż życie" - został powołany nawet komitet obywatelski "Nie z nami te numery, Bronek". Od początku lutego 2008 r. serial "Czterej pancerni i pies" ukazuje się co sobotę w kolekcji "Gazety Wyborczej".
  2. 14.06.2007 - kolejnego ataku dokonała "Gazeta Wyborcza" twierdząc, że gdy Wildstein zaczął spodziewać się odwołania ze stanowiska prezesa telewizji publicznej, to zmienił kontrakty na korzystniejsze dla swoich znajomych, zatrudnionych wcześniej przez niego na stanowiskach dyrektorów.

Prawda wychodzi z ukrycia

W dniu 05.03.2008 r. TVP rozpoczęła emisję programu Bronisława Wildsteina pod wiele mówiącą nazwą "Cienie PRL". Pomysłodawcami programu byli historycy IPN, którzy ostatecznie wesprą prowadzącego w pracy redakcyjnej (wsparcie badawcze i konsultacja naukowa). Program realizowany będzie w formule łączącej felietony i materiały filmowe z dyskusją w studiu.

Program jest reklamowany nawet we wrogich mediach. Reklama ukazuje szlachetną twarz Odnowiciela na granatowym tle przetykanym szarymi napisami: Marzec 1968 - IV RP 2005, Poznań 1956 - wybory 2007, których zbieżność jest zupełnie przypadkowa.

Wyspiański IV RP

W maju 2008 roku Wydawnictwo M opublikowało powieść Bronisława Wildsteina zatytułowaną "Dolina Nicości". Przez zdrowe siły narodu została ona oceniona jako najważniejsza książka o współczesnej Wolsce. Ocenępotwierdził sam autor, który z wrodzoną skromnością zgodził się w rozmowie z TVN 24, że napisał książkę na miarę "Wesela" Wyspiańskiego.

Oprócz wspaniałych walorów literackich, książka zawiera bardzo przekonujący obraz współczesnej Wolski. Autor wprowadza czytelnika w świat byłych agentów SB, doskonale radzących sobie w świecie biznesu i mediów, ukazuje ich zależności i powiązania z politykami i środowiskiem dziennikarskim.

Realizując swoją misję utrwalania i upowszechniania najważniejszych osiągnięć wybitnych odnowicieli i budowniczych IV RP, w tym dokonań bohaterskich intelektualistów, którzy swoje wybitne umysły angażują w walkę z Układem na froncie ideologicznym, Muzeum IV RP prezentuje poniżej krótki fragment olśniewającej i subtelnej prozy Bronisława Wildsteina. Już ten krótki wyrywek świadczy w sposób niespotykanie oczywiście oczywisty o wielkim kunszcie literackim i absolutnym geniuszu nowego wieszcza IV RP, który niewątpliwie dołącza swoją powieścią do elitarnego grona największych pisarzy współczesnego świata.

Patrz też

Linki zewnętrzne

Na tej stronie wykorzystano treści z Nonsensopedii. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Bronisław Wildstein. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Nonsensopedii jest udostępniony na licencji GNU Free Documentation License.