Dywan

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Tutaj znajdują się dowody na istnienie patologii III RP
Walki tych buldogów toczą się pod platformerskimi dywanami

Definicja i charakterystyka artefaktu

Dywan (właśc.: platformerski dywan) - 1. obiekt, pod który zamiatane są porażające fakty potwierdzające zbrodniczą działalności Układu i szarej sieci, w celu ukrycia ich przed karzącą ręką sprawiedliwości, reprezentowaną przez ministra Ziobrę. 2. obiekt (w szczególności czerwony), rozścielany przed wszelkiego rodzaju mafiami (zwłaszcza VAT-owskimi) przez funkcjonariuszy zbrodniczego reżimu Platformy Obywatelskiej.

Wybrane przykłady zastosowania dywanu w procesach zamiatania

 1. "Minister Rostowski będzie szedł dalej w zaparte i mówił, że ma sytuację w finansach publicznych pod kontrolą tyle tylko, że potrzebuje zniesienia I progu ostrożnościowego już za kilka dni, bo inaczej na początku września nie znowelizuje budżetu, a braku 30 miliardy złotych wpływów podatkowych nie da się zamieść pod dywan" - Zbigniew Kuźmiuk w artykule na portalu pis.org.pl (24.07.2013
 2. "Doskonale jednak wiemy, że prawdziwa sytuacja finansów publicznych jest jeszcze gorsza i gdyby tak wymieść wszystkie zobowiązania spod dywanu szacowane na przynajmniej 3-4 % PKB, to polski dług publiczny liczony metodą unijną, przekroczyłby już zapisany w Konstytucji RP próg 60 % PKB" - w niepodpisanym artykule na portalu niezalezna.pl (31.07.2013)
 3. "Taka sytuacja i zamiatanie problemu pod dywan naraża stabilność systemu bankowego i finansowego Polski. [...] W tej chwili w toku są trzy pozwy zbiorowe wniesione przez „frankowiczów”, a problemy z kredytami we franku nie należy, wręcz nie wolno chować pod dywan" - Richard Henry Czarnecki na konferencji prasowej w Sejmie (30.04.2014)
 4. "Sprawa tej afery, która w gruncie rzeczy nie jest aferą, ale pokazaniem prawdy o tej władzy, będzie przez nas stawiana nieustannie do wyborów, niezależnie, kiedy one się odbędą. Prawo i Sprawiedliwość nie pozwoli, by ta sprawa została zamieciona pod dywan" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie (26.06.2014)
 5. "To wotum nieufności jest więc także dlatego, że nie można pozwolić na zamiecenie pod dywan kolejnej skandalicznej afery tego rządu [...]" - Piotr Gliński w wystąpieniu sejmowym (09.07.2014)
 6. "W ten sposób ogromnej wielkości zobowiązaniazmiecione pod dywan i nieuwzględnione ani w wysokości deficytu sektora finansów publicznych, ani w wysokości długu publicznego" - Zbigniew Kuźmiuk w artykule na stronie pis.org.pl (10.09.2014)
 7. "Zobaczymy, jakie standardy obowiązują w PO - czy takie, jakie obowiązują w PiS, gdy żegnamy się ze wszystkimi, którzy naruszają jakiekolwiek i zasady - czy też mamy do czynienia z tym, co widzieliśmy przez lata w PO, więc z tą piosenką: „Polacy nic się nie stało” i z zamiataniem afer pod dywan" - Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej w Sejmie (08.12.2014)
 8. "W przypadku Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z zupełnie innym postępowaniem - z zamiataniem afer pod dywan. To już jest kolejna afera, tym razem afera Sikorskiego, która jest zamiatana pod dywan" - ibidem (11.12.2014)
 9. "Nie chcemy, aby konkretne propozycje pomocy tzw. frankowiczom zostały zamiecione pod dywan" - Beata Szydło na konferencji prasowej w Sejmie (28.01.2015)
 10. "Słowa "państwo polskie istnieje tylko teoretycznie" są najlepszym podsumowaniem rządów PO-PSL. Wymiar sprawiedliwości był gwarantem zamiecenia pod dywan wszystkich afer rządu PO-PSL" - Zbigniew Ziobro w wystąpieniu w Sejmie (11.05.2016)
 11. "Wynik referendum [ w sprawie Bretiksu ] jest skutkiem kryzysów, które od dłuższego czasu mają miejsce w Unii Europejskiej, które nie były rozwiązywane, lecz zamiatane pod dywan. Trzeba dziś wyciągnąć wnioski" - Beata Szydło na konferencji prasowej (24.06.2016)
 12. "Sytuacja w Warszawie coraz bardziej przypomina aferę taśmową, która została zamieciona pod dywan" - poseł Michał Dworczyk na konferencji prasowej w Warszawie (08.09.2016
 13. "Symbolem rządów PO-PSL jest nie tylko widelec, ale i miotła, którą przez 8 lat zamiatała pod dywan wszystkie ważne sprawy" - Mariusz Błaszczak w wystąpieniu w Sejmie (24.05.2017)

Wybrane przykłady zastosowania dywanu w procesach rozścielania

 1. "Rząd Prawa i Sprawiedliwości znalazł środki wygrywając walkę z mafiami VAT-owskimi, przed którymi wy rozścielaliście czerwone dywany niczym przed celebrytami" - Mateusz Morawiecki w wystąpieniu w Sejmie (06.06.2018)

Zastosowania dywanu w złej sprawie

Dla odwrócenia uwagi społeczeństwa od ukrywanych pod dywanem dowodów oraz wyrobienia w Wolakach fałszywych skojarzeń i określonych konotacji słowa "dywan", niejaki Ryszard Kalisz bezczelnie insynuował, że pod dywanem w PiSowskim rządzie mają miejsce walki buldogów. Obrzydliwa ta manipulacja w założeniu sugerować miała rzekome istnienie konfliktu szlachetnego pana ministra Ziobry z jednym z czołowych przedstawicieli Układu, Januszem Kaczmarkiem.

Na szczęście, dzięki odwadze wybitnego europosła Ruchu Oporu Richarda Henry'ego Czarneckiego, na jaw wyszedł kolejny przykład zastosowania dywanu w niesłusznej sprawie, który został błyskotliwie ujawniony przez pana europosła w dniu 01.02.2010 w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia:

Walki buldogów błyskotliwie zaobserwowane przez wybitnego specjalistę od spodnich części dywanów mają charakter długotrwały, o czym pan Richard Henry Czarnecki systematycznie informuje społeczeństwo, przekazując mu kolejne wyniki swych wielomiesięcznych skrupulatnych i błyskotliwych badań:

 1. "Ta przyjaźń jest coraz bardziej szorstka, walka buldogów pod dywanem PO trwa" - na antenie w TVN 24 (07.01.2011)
 2. "W partii rządzącej obserwujemy nieustającą walkę buldogów pod dywanem" - w wywiadzie dla portalu onet.pl (08.02.2011)

Perfekcyjne zastosowania dywanu w procesach słusznego rozścielania

Modelowe przykłady stosowania dywanu w celu okazania szacunku najważniejszym osobistościom

Patrz też