Kontekst

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Kontekst - magiczny przedmiot, wewnątrz którego znajdują się wszystkie autentyczne fakty, stanowiące dowody zaszczytnych czynów dokonanych pod światłym przywództwem Jarosława Kaczyńskiego.

Poprzez wyjęcie, a nawet niesłychanie brutalne wyrwanie z kontekstu, wrogie media oraz wszelkiej maści inni wrogowie narodu dokonują cynicznych manipulacji, mających dyskredytować działalność PiS-u i zasłaniać oczywiste nieróbstwo oraz zwierzęco antywolski charakter rządu Donaldu Tusku, a także jego sługusów i popleczników.

Wyjmowanie (wyrywanie) z kontekstu jest czynnością stosowaną porażająco powszechnie i bezczelnie, o czym łatwo się przekonać słuchając komentarzy najwybitniejszych przedstawicieli Najlepszego Rządu w Dziejach Wolski oraz obecnej niesłychanie merytorycznej opozycji, na temat doniesień wrogiej prasy, radia lub telewizji.

Porażające dowody systematycznego wyjmowania/wyrywania z kontekstu przez wrogów narodu

  1. "To są kłamliwe manipulacje "Gazety Wyborczej", która prowadzi przeciw mnie i prokuraturze kampanię oszczerstw. Wykorzystywane są do tego wyrwane z kontekstu fragmenty zeznań" - Zbigniew Ziobro w wypowiedzi dla "Dziennika" (07.07.2007)
  2. "To jest niemożliwe, żebym coś takiego powiedziała. To była ironia i na pewno [ ta wypowiedź została ] wyjęta z kontekstu" - Nelly Rokita do dziennikarzy, komentując swoją wcześniejszą wypowiedź, że "za komuchów było lepiej - takie były głosy i możliwe, że i dla kobiet to było za komuchów lepiej" (wrzesień 2007)
  3. "No tak... To nagonka prasowa na mnie, atakują mnie cały czas. Wyrwano fragment z szerszego kontekstu i opublikowano w "Dzienniku" - najlepsza w dziejach Wolski Rzeczniczka Praw Dziecka Ewa Sowińska, w rozmowie z łże-dziennikarzem "Super Expressu" udającym redemptorystę (26.03.2008)
  4. "Moje wypowiedzi wielokrotnie były wyrwane z kontekstu. W treści konferencji prasowej blisko 20-krotnie podkreślam, że mamy do czynienia z zarzutem. Zarzut jest to stwierdzenie podejrzenia" - Zbigniew Ziobro do dziennikarzy przed trzecią rozprawą w procesie o naruszenie dóbr osobistych, wytoczonym mu przez doktora Mirosława Garlickiego (25.08.2008)
  5. "A z wypowiedziami jest tak, że często te ostre słowa wyciąga się z kontekstu. Wypowiadam się raczej spokojnie" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach "Polska. The Times" (19.01.2009)
  6. "Wyrywają z kontekstu jedno zdanie, pokazują fragment sprawy czy wypowiedzi, a jak potem sięgnie się po całość, to rzecz okazuje się zupełnie inna"- wybitny poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, w wywiadzie na łamach "Rzeczpospolitej" (20.01.2009)
  7. "Ponadto media przyjazne dla Platformy pokazują tylko ekstremalne wypowiedzi, nie pokazują całego kontekstu, by wywołać wrażenie, że komisja jest jednym wielkim cyrkiem" - wybitny poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, w wywiadzie na łamach "Naszej Polski" (29.04.2009)
  8. "Nie sądzę żeby pan prezydent wprowadzał w błąd kogokolwiek, pani wyjmuje z kontekstu pewne słowa" - Adam Bielan w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "gość Radia Zet", o jedynie słusznej wypowiedzi prezydenta, że pierwszym rządem niepodległej Polski był rząd Jana Olszewskiego (04.05.2009)
  9. "Nie znam tej wypowiedzi, myślę, że ona jest wyjęta z kontekstu" - ibidem
  10. "Ta wypowiedź jest na pewno wyjęta z kontekstu" - Paweł Kowal w wywiadzie na łamach "Głosu Wielkopolski", komentując wypowiedź generała Dukaczewskiego, który zachodził w głowę, jak poseł Kowal mógł się nie znaleźć w raporcie likwidacyjnym WSI, skoro 15 czy 19 razy spotykał się z oficerem WSI (11.05.2009)

Inne niesłychanie użyteczne artefakty IV RP

Patrz też