Młoda polska szkoła parlamentaryzmu

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

"Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu" - jak sama nazwa wskazuje szkoła będzie nauczać o tanim państwie narodowym, polityce histerycznej, tożsamości narodowej i życiu politycznym w IV RP. Zgodnie z zasadą dualizmu kaczologicznego w programie nie ma ani słowa o demokracji i parlamentaryzmie, których znajomość jest młodym ludziom zamieszkującym restaurowaną IV RP zupelnie niepotrzebna.

Cel powstania szkoły

Rada programowa

Szefem rady programowej projektu jest dr hab. Tomasz Panfil, historyk z KUL, szef Biura Edukacji Narodowej w lubelskim IPN, autor słów o tym, że Żydom w Polsce na początku wojny nie żyło się bardzo źle.

Program nauczania

"O kształtowaniu postaw obywatelskich w poczuciu wspólnotowej odpowiedzialności za państwo" (Prezes IPN dr Jarosław Szarek)

Lekcja w Lublinie (27.10.2017):

"Tożsamość facebookowa czy narodowa?" (prof. Andrzej Zybertowicz)

Lekcja w Lublinie (27.10.2017) - minimum patriotyczne:

"Młodzież a życie polityczne w Polsce (prof. Mieczysław Ryba)

"Polityka a państwo z perspektywy młodego pokolenia" (Dawid Kostecki)

"Historia, teraźniejszość, przyszłość. Nasze polskie obowiązki"

Wykładowcy

Zaproszenie na pierwszą lekcję w Lublinie

"MŁODA POLSKA SZKOŁA PARLAMENTARYZMU"

Lubelski Kurator Oświaty zaprasza nauczycieli i młodzież do udziału w konferencji inaugurującej nowy projekt "MŁODA POLSKA SZKOŁA PARLAMENTARYZMU" zainicjowany przez Fundację Commodus1). Projekt ten stawia sobie za cel upowszechnianie wśród młodzieży idei parlamentaryzmu jako formy świadomego i odpowiedzialnego wpływania obywateli na życie publiczne i społeczne oraz wartości wspólnej pracy na rzecz Ojczyzny. Konferencja odbędzie się w dniu 27 października 2017 r. w godz. 1100 – 1300 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Wściekły atak określonych sił

Przypisy

1)  Commodus wg Wiki

Patrz też

Linki zewnętrzne