Megamocny rząd

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Opis i geneza pojęcia

Megamocny rząd - błyskotliwe określenie nowego, jedynie słusznego, patriotycznego i prawdziwie-polskiego rządu Beaty Szydło, który powstał po wygranych przez PiS - wyjątkowo tym razem niesfałszowanych - wyborach parlamentarnych w październiku 2015 roku.

Sformułowanie brawurowo zaprezentował prezydencki minister Krzysztof Szczerski:

Istota megamocnego rządu - unikatowy materiał filmowy i fotograficzny!

giphy.gif

Najjaśniej skrzące się indywidualności

Minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro

Gwiazda komisji śledczej ds. afery Rywina, określany "szeryfem IV RP" minister sprawiedliwości w czasie rządów PiS (2005-2007), szef sztabu wyborczego Lecha Kaczyńskiego, europoseł

Organizator konferencji, na których ogłaszał stopień winy zatrzymanych, prezentował "twarde", a czasem "porażające" dowody, oraz "gwoździe do politycznej trumny" koalicjantów.

Autor złotych myśli z zakresu prawa i polityki karnej:

W dniu 09.12.2008 całkowicie skorumpowany i podporządkowany okupantom Sąd Apelacyjny w Krakowie, wbrew niesłychanie porażającym dowodom, bezczelnie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego, który wcześniej orzekł, że były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro musi przeprosić byłego kardiochirurga szpitala MSWiA w Warszawie:

Zobacz również: Złote myśli, Podsłuch, Afera Mirosława G., Zrzutka na Ziobrę

Minister, koordynator służb specjalnych - Mariusz Kamiński

W czasie rządów PiS szef CBA, które wsławiło się wówczas spektakularnymi zatrzymaniami w świetle kamer oraz nieco mniej medialnymi umorzeniami tych spraw z powodu braku dowodów, braku cech przestępstwa lub przekroczenia uprawnień.

Stanowczo zaprzecza jakoby działania CBA były wymierzone w przeciwników politycznych:

W dniu 26.10.2009 ABW odebrała mu certyfikat bezpieczeństwa. W zasadnieniu podano:

Został oskarżony o:

W marcu 2015 został skazany na karę 3 lat więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych za przekroczenie uprawnień w związku z akcją CBA dotyczącą tzw. afery gruntowej. Wyrok jest nieprawomocny, Kamiński złożył apelację.

W czerwcu 2015 został prawomocnie skazany na grzywnę za zniesławienie byłego skarbnika PO Mirosława Drzewieckiego, któremu zarzucił udział w praniu brudnych pieniędzy na rzecz PO.

16 listopada 2015 został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę z nieprawomocnego wyroku więzienia i zakazu zajmowania stanowisk publicznych.

Zobacz również: CBA, Czuły Tomek, Efekt Sawickiej, Intelektualiści w obronie szefa CBA, Prezydent ułaskawia

Minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz

Wybitny tropiciel spisków, lustrator agentów, autor "Raportu z likwidacji WSI", przewodniczący tak zwanego "Zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, w fachowej literaturze medycznej szerzej znanego jako "Zespół Macierewicza".

Autor licznych spostrzeżeń o charakterze filozoficznym;

Raport z likwidacji WSI zawierał nazwiska osób, które według Macierewicza i członków komisji likwidacyjnej działały nielegalnie, pracując w służbie bądź będąc jej współpracownikami. Prokuratura uznała, iż w wielu przypadkach były to bezpodstawne oskarżenia, a niektóre osoby i instytucje pozwały Macierewicza o naruszenie dóbr osobistych.

Gdy Ministerstwo Obrony Narodowej przegrywa procesy, przeprasza i wypłaca odszkodowania - do 2013 roku blisko milion złotych - sam Macierewicz nie został pociągnięty do odpowiedzialności, bo - jak stwierdziły sądy - nie mógł być stroną pozwaną, skoro raport został przygotowany przez komisję podlegającą MON.

Zobacz również: Złote myśli, WSI, Zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, Smoleńskie spiski

Nieco mniej skrzące się, jednakże wybitne indywidualności

Program odbudowy Wolski z ruin i zgliszcz

Najważniejsze punkty programu

  1. "A więc mówię, że to, co jest najważniejsze i co zrobimy bez zbędnej zwłoki, natychmiast, to obniżenie wieku emerytalnego, to podniesienie kwoty wolnej od podatku i wreszcie to program dofinansowania dla rodzin - 500 złotych na każde dziecko" - Beata Szydło na konwencji PiS (20.06.2015)
  2. "Już dzisiaj chcę powiedzieć co przede wszystkim zrobimy, w czasie pierwszych 100 dni naszych rządów - z expose premier Beaty Szydło (18.11.2015):

Realizacja programu w praktyce

Jakiedziecko.jpg
  1. 500 zł na dziecko
  2. Obniżenie wieku emerytalnego
  3. Podniesienie do 8 tys. kwoty wolnej od podatku
  4. Bezpłatne leki od 75 roku życia

Patrz też