Mirosław M.

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Kilka wersji portretu pamięciowego Mirosława M.

Mirosław M. - 20-letni obywatel Wolski, jeden z najgrożniejszych terrorystów i zamachowców w Wolsce. Pan M. zatrzymany został w dniu 07.01.2007 jako podejrzany o próbę otrucia Prezydenta IV RP podczas niedoszłego ingresu Arcybiskupa Stanisława Wielgusa, jednej z najgłośniejszych ofiar teczek IPN.

Według nieoficjalnych informacji "ze źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych", Mirosław M. miał podczas ingresu pracować w cateringu (wym.: katering). Pod koniec tygodnia poprzedzającego ingres wysłał do znajomych e-maila, w którym pisał, że w związku z tym ma możliwość otrucia prezydenta.

Zamachowiec bezczelnie i cynicznie twierdzi, że nie planował zabicia prezydenta, a wysłanie e-maila było jedynie niewinnym żartem. Jednakże miejsce zatrudnienia podejrzanego, a w szczególności niewolskie pochodzenie nazwy branży oraz jednoznaczne konotacje jej pierwszego członu (kat), stanowią porażające dowody winy.

Pierwsze komentarze w mediach elektronicznych wskazują jednoznacznie, że mocodawcami tego ohydnego zamachu na największe świętości IV RP muszą być Wrogowie narodu, a konkretnie grupa agentów liberałów, skupionych wokół jednego z najbardziej znanych hersztów bojówek Układu.

Trzeba mieć nadzieję, że - wobec niezbitych dowodów - zamachowiec zostanie (wzorem Huberta H.) szybko i przykładnie osądzony i ukarany. Na szczęście wszystkich Wolaków uspokoiły deklaracje szefa Kancelarii Prezydenta, Aleksandra Szczygło, że "[...] każde miejsce, w którym ma przebywać prezydent jest sprawdzane", oraz że "Było to zdarzenie, które miało charakter incydentalny".

Inni zamachowcy w IV RP

Patrz też