Moherowy beret

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Mohery dostrojone do właściwej stacji (fot. z fotoblogu Wojtka Kardasa)

Moherowy beret - popularne nakrycie głowy III i IV RP, spotykane przeważnie u osób w wieku emerytalnym, będące prawdopodobnie niezwykłym rodzajem grzybo-wampiro-odbiornika. Przyrośnięty do nosiciela, rzadko z niego schodzi (najwyżej w porze nocnej zastępowany przez szlafmycę albo papiloty).

Uznany przez łże-naukowców za pasożyta. Wraz z powstaniem IV RP owo twierdzenie zostało ponownie przedyskutowane i podobnie jak teoria ewolucji wycofano je z programu nauczania.

Funkcje

Powszechnie wykorzystywany jako znak rozpoznawczy środowisk związanych z Radiem Maryja, IV RP i fanklubem prałata Jankowskiego. Zdarzają się także przypadki wykorzystywania moherowego beretu jako obiektu kultu religijnego.

W kategoriach identyfikacji środek ten jest jednak bardzo często mylony, z uwagi na fakt, iż nakrycia głowy z moheru nosi znaczna grupa osób myślących rozsądnie i przy zakupie takiej części garderoby kierujących się wyłącznie przesłankami ekonomicznymi.

Informacje niepotwierdzone

Zagadnienie odbioru zsynchronizowanego i bieżącego (nieopóźnionego) przesłania audycji Radia Maryja za pośrednictwem antenek w beretach, wciąż pozostaje niezweryfikowaną hipotezą badań z zakresu radiokomunikacji. CBA jak i WSI wielokrotnie próbowało przechwycić tę wielce zaawansowaną technologię. Jak nietrudno się domyślić - bezskutecznie.

Patrz też