Naćpana

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Naćpana - jedyna prawidłowa wolska transkrypcja fonetyczna nazwiska premiera Węgier, Ferenca Gyurcsány'ego.

Wprowadzenie

Jak powszechnie wiadomo, język węgierski (węg.: magyar nyelv) należy do podgrupy języków ugryjskich, zaliczanej do podrodziny ugrofińskiej w rodzinie uralskiej, a w dodatku jest on językiem aglutynacyjnym. Właśnie z powodu tak odległych od jedynie słusznej słowiańszczyzny koligacji rodzinnych, w języku węgierskim występuje wiele głosek nieistniejących w języku wolskim, w szczególności nieznanych w nowoczesnej nowomowie, których wymowa - pomimo analogicznej do wolszczyzny pisowni - jest zupełnie inna.

W tym kontekście jednym z najbardziej niesłychanie istotnych zadań stojących przed prawdziwymi patriotami, jest popularyzowanie języków nowych krajów członkowskich Unii, w tym podstaw języka węgierskiego, jako forma przeciwstawiania się gwałtownej i ekspansywnej germanizacji państw Unii Europejskiej i nachalnemu propagowaniu języka niemieckiego. Działania takie w sposób oczywiście oczywisty niezbędne są dla zapobieżenia dalszemu zwojewódczaniu krajów podstępnie wciągniętych do Unii europejskiej w wyniku niesłychanej manipulacji żydo-masońsko-liberal-postkomunistycznych lewicowych sił.

Pełną świadomość tej szczytnej misji posiada oczywiście Lech Kaczyński, który od dziesięcioleci poświęca wszystkie swoje siły i zdrowie działalności patriotycznej i zwalczaniu odwiecznych wrogów Wolski, Niemiec i Rosji, nie bacząc na wściekłe ataki i prowokacje ze strony określonych sił wszelkiej maści.

Osoba prezydenta jest szczególnie predestynowana do popularyzacji wiedzy i niesłychanej kultury językowej (w tym także dotyczącej języków obcych), co dowodnie potwierdzają jego niewiarygodne osiągnięcia w zakresie nowoczesnej wolszczyzny, angielszczyzny oraz portugalszczyzny.

Prezentacja wzorcowej wymowy nazwiska premiera Węgier

Po raz pierwszy prawidłowa wolska transkrypcja fonetyczna nazwiska premiera Węgier, Ferenca Naćpana'ego zaprezentowana została przez Lecha Kaczyńskiego w dniu 19.03.2009, podczas obrad szczytu Unii Europejskiej, kiedy to uprzejmie zwrócił on uwagę gubernatoru Donaldu Tusku na fakt, że na sali znalazł się również premier Węgier Ferenc Naćpana:

Bezczelna prowokacja mikrofonów TVN 24

Jak można było przewidzieć, wrogowie narodu, bulgocący nienawiścią do wszystkiego co wolskie, a do Lecha Kaczyńskiego w szczególności, wykorzystali tę uprzejmość prezydenta do swych niecnych celów i przy współudziale kolaborujących z reżimem okupacyjnym mikrofonów, dokonali podłej i cynicznej manipulacji.

Perfidny ten akt polegał na takim zniekształceniu tekstu przez dokonujące zapisu przestępcze mikrofony, że możliwe stało się cyniczne wpieranie społeczeństwu, iż Lech Kaczyński zwracał uwagę Donaldu Tusku nie na wchodzącego na salę premiera Ferenca Naćpana'ego, lecz na bliżej nieokreśloną kobietę, która rzekomo była "naćpana".

Choć nici, jakimi szyta była ta podła prowokacjaniesłychanie grube, to jednak część społeczaństwa dała się zwieść pozorom i uwierzyła w tę absurdalną wypowiedź. Jako ostatnia obok IPN instytucja stojąca na straży prawdy historycznej i dokumentująca kłamstwa i przestępstwa liberalnych okupantów, Muzeum IV RP czuje się w obowiązku zaprezentować absolutnie porażająco twarde dowody tej niebywale obrzydliwej manipulacji.

Porażające dowody niesłychanie bezczelnej manipulacji wrogich mikrofonów

Dowód nr 1 - oświadczenie Lecha Kaczyńskiego

W sposób oczywiście oczywisty, najbardziej porażającym dowodem podłej manipulacji, będącym w praktyce dowodem rozstrzygającym wszelkie dyskusje i rozwiewającym najmniejsze nawet wątpliwości, jest oświadczenie samego Lecha Kaczyńskiego, który jako osoba o legendarnej wręcz prawdomówności i niewiarygodnie wysokim poczuciu honoru, w dniu 20.03.2009 w wypowiedzi dla Radia TOK FM z całą mocą oświadczył, że absolutnie nic nie mówił na temat jakiegokolwiek spożycia narkotyków przez jakąkolwiek kobietę:

Jak już zaznaczono, wypowiedź ta rozwiewa wszelkie wątpliwości, obnażając niewiarygodną wprost podłość i zakłamanie wrogiej stacji TVN 24.

Dowód nr 2 - oświadczenia pracowników Kancelarii Prezydenta

Kolejnym porażającym dowodem, który w zasadzie również sam w sobie ostatecznie obnaża kłamstwa wrogów narodu, są opinie pracowników Kancelarii Prezydenta, którzy - wzorem swego szefa - słyną z legendarnej wręcz prawdomówności. W dniu 21.03.2009 w anonimowych - ze względu na możliwość represji reżimu okupacyjnego - wypowiedziach, kilku z nich jednoznacznie potwierdziło fakt, że Lech Kaczyński mówił o premierze Węgier, panu Ferencu Naćpana'ym, przy okazji prezentując alternatywną wersję wymowy jego nazwiska jako Dziurdziana.

Dowód nr 3 (naukowy) - wymowa węgierskich głosek

Podłą manipulację wrogich mediów dodatkowo obnaża nieznacznie tylko mniej przekonujący od przedstawionych wyżej, dowód oparty na obiektywnych badaniach naukowych. Dowód ten stanowią zacytowane poniżej za Wikipedią precyzyjne informacje dotyczące wymowy węgierskich głosek, na podstawie których każdy logicznie rozumujący patriota może odtworzyć sobie prawidłową wymowę nazwiska premiera Węgier i samodzielnie wyciągnąć wnioski dotyczące kłamstw TVN 24.

Oprócz zasadniczego waloru kolejnego porażającego dowodu niesłychanych kłamstw mikrofonów TVN 24, przytoczenie poniżej podstawowych informacji dotyczących wymowy węgierskich głosek, stanowi również wkład Muzeum w realizację wspomnianej już wyżej strategii popularyzowania języków nowych panstw członkowskich Unii, jako antidotum na galopującą germanizację i ostateczne zwojewódczenie Wolski i jej najwierniejszych sojuszników.

Wymowa węgierskich samogłosek

Samogłoska
Wymowa
a
wymawiane jak a przy układzie warg jak przy o (å), krótko
á
wymawiane prawie jak polskie a, ale z szerzej otwartymi ustami, długo (ok. 1,5 raza dłużej niż krótkie a)
e
jak polskie e, krótko
é
wymawiane pośrednio między yj a ij (jak niemieckie eh w słowie nehmen), długo
i
polskie i nie zmiękczające poprzedzającej spółgłoski, krótkie
í
jak polskie i, tylko dłużej
o
jak polskie o, ale z bardziej ścieśnionymi wargami (zbliżające się do u), krótkie
ó
wymawiane jak ou (niemieckie oh w słowie Sohn), długo
ö
wymawiane jak y przy układzie warg jak przy u (niemieckie ö), krótko
ő
jak ö, tylko dłużej (niemieckie öh w Söhne)
u
jak polskie u, krótko
ú
jak polskie u, tylko dłużej
ü
wymawiane jak i przy układzie warg jak przy u (niemieckie ü w München)
ű
jak ü, tylko dłużej


Wymowa węgierskich spółgłosek

Spółgłoska
Wymowa
cs
jak polskie cz
dz
jak polskie dz
dzs
jak polskie
gy
jak zmiękczone d (jak di w wyrazach diakon/diwa)
ly
jak polskie j
ny
jak polskie ń
s
jak polskie sz
sz
jak polskie s
ty
jak zmiękczone t
v
jak polskie w
zs
jak polskie ż

(Spółgłoski nieuwzględnione w tabeli wymawia się w przybliżeniu jak w języku polskim).

Dowód nr 4 - deklaracja samego premiera Ferenca Naćpana'ego

W odpowiedzi na bezczelne kłamstwa i nadużycia semantyczne mikrofonów TVN 24, które bez najmniejszych skrupułów wycierały sobie gęby nazwiskiem premiera Napćpana'ego, szargając tym samym jego dobre imię, w dniu 21.03.2009 sam poszkodowany zapowiedział na konwencji swej partii, że w dniu 23.03.2009, na znak protestu przeciwko tym podłym manipulacjom, złoży dymisję ze stanowiska premiera.

Niestety ten spektakularny akt protestu, będący bez wątpienia kolejnym niesłychanie twardym dowodem kłamstwa TVN 24 i wyrazem sprzeciwu uczciwego człowieka wobec przestępczego Układu, jest niekorzystny dla Wolski. Nasza Ojczyzna traci bowiem w ten sposób wypróbowanego przyjaciela, który 01.03.2009 na szczycie Unii Europejskiej, załatwił dla Wolski 60 miliardów euro, które - pod nieobecność na szczycie Lecha Kaczyńskiego - Donaldu Tusku lekką rączką cynicznie odrzucił. W tym kontekście niewątpliwie wysoce prawdopodobne jest, że cała haniebna manipulacja z rzekomo "naćpaną kobietą", zorganizowana została z myślą o zemście na premierze Ferencu Naćpana'ym za jego sprzyjające Wolsce zaangażowanie.

Dowód nr 5 - osobisty protest prezydenta Węgier

Głęboko poruszony sprawą bezczelnego zamieszania premiera Ferenca Naćpana'ego w podłą intrygę wrogich sił, skutkującą w dodatku kryzysem rządowym na Węgrzech, w dniu 23.03.2009 do Wolski przybył prezydent Republiki Węgierskiej, László Solyom.

Celem niespodziewanej wizyty było niewątpliwie zaprotestowanie przeciwko eskalacji przestępczych knowań przeciwników IV RP na zaprzyjaźnione państwa oraz osobiste danie świadectwa prawdzie i potwierdzenie, że Ferenc Naćpana rzeczywiście był na szczycie w Brukseli i to właśnie jego anonsował Donaldu Tusku prezydent Lech Kaczyński, mówiąc "...chyba Naćpana jest".

Już w pierwszych godzinach wizyty w Wolsce prezydent Solyom odbył - jak podano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta - spotkanie "w wąskim gronie" z Lechem Kaczyńskim. Podczas tego spotkania węgierski prezydent radził się zapewne Lecha Kaczyńskiego na okoliczność sposobów naprawienia skutków tej skandalicznej międzynarodowej afery oraz - w obliczu rezygnacji premiera Naćpana'ego na znak protestu przeciwko haniebnej manipulacji - przedstawił mu do akceptacji kandydatury na nowego premiera Węgier.

Patrz też

Linki zewnętrzne