Nasza Szkapa

Z Muzeum IV RP
Wersja z dnia 11:09, 1 maj 2015 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Wydawcy błyskawicznie zareagowali na najnowsze odkrycie Aparat nauk...")

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wydawcy błyskawicznie zareagowali na najnowsze odkrycie badaczy literatury

"Nasza Szkapa" - znana nowelka autorstwa Henryka Sienkiewicza. W słusznie minionych czasach PRL i jej przedłużenia, III RP, autorstwo nowelki niesłusznie przypisywano lewackiej pisarce Marii Konopnickiej, która w dodatku zaangażowana była w promowanie marychy i konopii, co w porażający sposób potwierdzają jej personalia.

Dopiero w IV RP, dzięki staraniom Wielkiego Edukatora Romana Giertycha, w ramach akcji odkłamywania historii Wolski oraz wolskiej literatury, możliwe stało się ujawnienie tożsamości prawdziwego autora.

Miało to miejsce w dniu 12.07.2007 w rozmowie Romana Giertycha ze znaną specjalistką od zakłamywania historii literatury, Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka"), w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24:

Roman Giertych ujawnił też niepublikowany dotychczas wątek fabuły tej nowelki: tytułowa szkapa pracowała w kopalni. Znany wykształciuch Gustaw Morcinek bezprawnie zapożyczył ten wątek do napisania książki "Łysek z pokładu Idy".

Zainteresowanie Romana Giertycha zwierzętami pociągowymi używanymi w rolnictwie, stało się jednym z filarów sojuszu LPR z nowoczesną partią agrarną - Samoobroną - i zaskutkowało powstaniem nowoczesnego chrześcijańsko-narodowo-inteligencko-postkomunistyczno-ludowo-populistycznego ugrupowania LiS.

Patrz też

Linki zewnętrzne