Rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Twardy dowód knowań Platformy: planowana na rok 2030 infrastruktura komunikacyjna Wolski, pomijająca rozwój Gosiewszczyzny, w tym rozbudowę peronu Włoszczowa i budowę portu lotniczego Obice

Rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny - ogłoszony w dokumencie "Polska 2030. Wyzwania rozwojowe" plan Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, zmierzający do rozwoju gospodarczego sześciu sprzyjających PO miast Wolski, kosztem pozostałych części kraju.

Istotę tego haniebnego spisku ujawnił sam Prezes w dniu 12.03.2010 w wywiadzie na łamach dziennika "Rzeczpospolita":

Ten zbrodniczy plan ma więc na celu zubożenie Wolaków zamieszkujących Gosiewszczyznę oraz inne regiony kraju wspierające Ruch Oporu.

W tym kontekscie warto zwrócić uwagę na niespotykaną intuicję Ojca Narodu, a nawet wręcz jego wizjonerstwo, którym wykazał się już w dniu 15.11.2007, w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia", kiedy to - w ramach reformy administracyjnej Wolski - postulował karne usunięcie największych miast poza terytorium IV RP, gdyż stanowią one siedlisko wrogów narodu i ostoję potężnego frontu, który dokonuje systematycznych manipulacji przy okazji każdych wyborów:

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że Jarosław Kaczyński, przejrzawszy na wskroś perfidną politykę okupantów, którzy bezprawnie dopieszczają te kłębowiska zdradzieckiego naskórkowego elektoratu, hołoty i gówniażerii, fundując im (za państwowe pieniądze oczywiście), przestępczy program rozwoju polaryzacyjno-dyfuzyjnego, stara się ze wszystkich sił przeciwdziałać tej bezczelnej prowokacji.

Elementy procesu

Najpierw się polaryzuje...
...a potem dyfuzi, ale tylko miasta popleczników

Polaryzacja

To proces społeczny, w trakcie którego różnicują się postawy osób należących do danych zbiorowości wobec pewnego typu problemów.

Najczęściej polaryzacja społeczna występuje wówczas, gdy problemy społeczne wywołujące różnicowanie się postaw, dotyczą ważnych sfer życia społecznego, takich jak: polityka, religia, seks itp. Podczas polaryzacji tworzą się zazwyczaj w szybkim czasie dwa obozy - przeciwników i zwolenników rozwiązania danego problemu społecznego, przy czym liczba osób wyrażających postawy umiarkowane maleje. Proces polaryzacji bardzo często przyczynia się do wybuchu konfliktów społecznych i dezintegracji grup społecznych.

Dyfuzja

Proces samorzutnego rozprzestrzeniania się cząsteczek lub energii w danym ośrodku (np. w gazie, cieczy lub ciele stałym), będący konsekwencją chaotycznych zderzeń cząsteczek dyfundującej substancji między sobą lub z cząsteczkami otaczającego ją ośrodka. Ze względu na skalę zjawiska, rozpatruje się dwa podstawowe rodzaje dyfuzji:

  1. dyfuzja śledzona (ang.: tracer diffusion) to proces mikroskopowy, polegający na chaotycznym ruchu pojedynczej ("śledzonej") cząsteczki (przykład: ruchy Browna).
  2. dyfuzja chemiczna to proces makroskopowy, obejmujący makroskopowe ilości materii (lub energii), zwykle opisywany równaniem dyfuzji i prowadzący do wyrównywania stężenia (lub temperatury) każdej z dyfundujących substancji w całym układzie.

Podstawowymi prawami opisującymi dyfuzjęPrawa Ficka. Pierwsze prawo Ficka stwierdza że:

strumień cząstek dyfuzji jest proporcjonalny do gradientu stężenia
8c1b700ed88edb920bb2107f236d001c.png

gdzie:


Patrz też