Szympansice z Czerskiej

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Szympansice z Czerskiej (SzC) - niespotykanie uniwersalny termin z repozytorium nowomowy, wykorzystywany do precyzyjnego i wielostronnego opisywania wszelkiej maści feministek, które wierzą w siłę iskania się, stanowiących brakujace ogniwo ewolucji, nawołujących do małpiej rozwiązłości na wzór promiskuitycznych szympansow karłowatych:

Termin ten wprowadziła do obiegu oralnego restaurowanej IV RP w dniu 02.07.2018 r., w nr 27 wybitnie niegramotnego niepokornego tygodnika "Sieci", wybitnie niegramotna niepokorna felietonistka Krystyna Grzybowska publikując naukowe studium pod tytułem "Iskacze wszystkich krajów, łączcie się!". Wybitnie niegramotna niepokorna felietonistka wyjaśnia w nim, że zarówno autorka, niejaka Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka, jak i inne autorki "z Czerskiej" uznają wyższość małpy nad człowiekiem, podkreślają "z naciskiem, że my, ludzie, mamy wspólnego przodka, a ten potomek przodka jest wzorem do naśladowania". (pisownia oryginalna)

Znamienny fragment polemiki szmypansicy z Czerskiej, niejakiej Eweliny Zambrzyckiej-Kościelnickiej - "My, szympansice z Czerskiej, brakujące ogniwo ewolucji" - portal Gazeta.pl 06.07.2018

Drobne nieścisłości redakcyjne studium naukowego "Iskacze wszystkich krajów, łączcie się!"

  1. Artykuł, który wedle autorki felietonu nosi tytuł "Mamy z małpami wspólnego przodka" (plus dopisek: a redakcja to zaakceptowała), został jej zdaniem opublikowany na łamach "Gazety Wyborczej" - artykuł "Naczelne rodem z kamasutry. Oto bonobo" nie został opublikowany na łamach "Gazety Wyborczej" - został napisany na zamówienie portalu Wirtualna Polska i tam opublikowany.
  2. Zdaniem autorki studium naukowego artykuł został wywiedziony z rozważań niejakiego Robina Dubnara, brytyjskiego antropologa, tymczasem powstał w oparciu o prace Fransa de Waala, co jest jasno wyłożone w tekście. Robin Dunbar (nie Dubnar) jest antropologiem i psychologiem ewolucyjnym, nie bada naczelnych. Frans de Waal, który faktycznie badał bonobo, jest prymatologiem i etologiem, czyli zoologiem zajmującym się naczelnymi. Tym, co łączy obu badaczy, jest zogniskowanie zainteresowań na prospołecznych zachowaniach zwierząt.
  3. Należymy do liczącego sobie 1,3 miliona gatunków królestwa zwierząt, wyjątkowo zróżnicowanego, bogatego i wiekowego, któremu początek jakieś 3,5 miliarda lat temu dały organizmy jednokomórkowe. Ewolucja nie jest hipotezą, a teorią. Teoria naukowa jest spójnym zbiorem założeń, twierdzeń i obserwacji wzajemnie potwierdzających się. Hipoteza jest twierdzeniem wymagającym potwierdzenia lub obalenia. Ewolucja człowieka i nasze związki z naczelnymi zostały już dawno udowodnione.
  4. Franciszek powiedział w 2014 roku:
  5. W podobnym tonie wypowiadali się wcześniej Pius XII i Jan Paweł II.
  6. Niejaki Daniel C. Dennett, rzekomo filozof:

Patrz też

Linki zewnętrzne