"Wiadomości" TVP

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

"Wiadomości" - emitowany zawsze o godzinie 19:30 jedynie słuszny program informacyjny TVP. Przeżył okres świetności w czasach IV RP, ale po klęsce październikowej nie poddał się wściekłym atakom propagandowym PO et consortes, dzięki wsparciu prezesa Urbańskiego, Pati Koti i innych rozumiejących wagę interesu narodowego adeptów sztuki dziennikarskiej.

Kraśko i Lis zakradli się i chachmęcą

Geneza konfliktu wokół wartości

Szef "Wiadomości" Krzysztof Rak zrobił wielką awanturę za materiał o współpracy CBA i FBI. To był początek jego konfliktu z nowymi prezenterami: Hanną Lis i Piotrem Kraśką

Materiał o reprywatyzacji przygotował Piotr Czyszkowski, bliski współpracownik Anity Gargas z "Misji specjalnej", oraz Krzysztof Galimski, który do TVP przyszedł z biura prasowego byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i dziś jest zaufanym Pati Koti.

Ostatecznie decyzją Raka materiał ukazał się w czwartek. Hanna Lis odmówiła poprowadzenia "Wiadomości". Zastąpił ją Jarosław Kulczycki i puścił nieco zmieniony materiał o reprywatyzacji.

Sprawa "Bolka"

W materiale była mowa o opublikowanym przez miesięcznik "Focus" nowym dokumencie, rzekomo odnalezionym w IPN. SB oceniała w nim w lipcu 1974 r., że Lech Wałęsa:

Tuż przed 19.30 to zdanie z materiału zniknęło. Z informacji "Gazety Wybiórczej" wynika, że to Rak je usunął, bo "naruszało zasady dziennikarskiego obiektywizmu". Gdy Hanna Lis się zorientowała, że w materiale nie ma tego zdania, sama bezczelnie wygłosiła komentarz:

Pańskie oko konia tuczy

Informacja o współpracy CBA z FBI należała właśnie do tej pierwszej kategorii. 29.05.2008 "Gazeta Wybiórcza" z Radiem Zet podały, że CBA poprosiło FBI o współpracę w sprawie posłanki PO Beaty Sawickiej. Gdy FBI zorientowało się, że to sprawa polityczna, zerwało z CBA współpracę operacyjną. Prowadzący tego dnia "Wiadomości" Piotr Kraśko zrobił z tego pierwszą informację. Autor materiału Marcin Szczepański wygłosił na końcu komentarz, że jeśli potwierdzą się informacje, że CBA nie miało prawa współpracować z FBI (bo nie przewiduje tego ustawa o CBA), to może to oznaczać koniec kariery szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Jeszcze w trakcie programu Rak odebrał telefon od swoich szefów w TVP z pytaniem, jak mógł puścić taki materiał. Nie wiadomo, jak to się stało, że Rak nie zorientował się przed 19.30, co będzie w "Wiadomościach". Prawdopodobnie miał inne zajęcia i nie zdążył zajrzeć do tzw. szpigla, gdzie zapisane są wszystkie tematy.

Od tej "wpadki" Rak na bieżąco kontroluje, co się ma ukazać o 19.30.

Wściekły atak Kraśki

Komentowanie plugawego słownictwa uznaliśmy za zbędne.

Oczywistą oczywistością jest patriotyczny obowiązek wsparcia elekcji Jarosława Geniusza-Kaczyńskiego na prezydenta IV RP

Jedynie słuszne tezy wspierające, propagowane w "Wiadomościach"

Niespotykana otwartość anonimowych Prawych Polaków, za którymi stoi jedynie słuszne przekonanie o dziejowej konieczności wyboru Jarosława Geniusza-Kaczyńskiego na prezydenta IV RP oraz siła i logika argumentów nie do zbicia, pozwoliła im ujawnić nawet wrogiej Ruchowi Oporu "Gazecie Wybiórczej" podstawowe tezy kampanii, w którą angażuje się każdy PiSjonarz pracujący w TVP 1:

  1. "po 10 kwietnia wreszcie głos odzyskała patriotyczna Polska"
  2. "ta Polska nie boi się mówić, że to mógł być rosyjski zamach"
  3. "nie boi się krytykować mediów, które wcześniej niesłusznie krytykowały prezydenta"
  4. "państwo po 10 kwietnia wcale się nie sprawdziło, bo smoleńskie śledztwo jest prowadzone pod dyktando Rosjan, a ci mogą przed nami ukrywać część dowodów swojej winy"
  5. "żadnego pojednania z Rosją być nie może, bo przecież mogą stać zakatastrofą"

Niezbędne wzmocnienie kadrowe

Wiodąca rola "Wiadomości TVP" i programy wspierające

""Wiadomości" TVP" - kadry decydują o wszystkim - Jacek Karnowski (szef) i Marzena Paczuska(zastępca).

W jedynie słusznej walce o wygraną kandydata PiS walczącym na pierwszej linii "Wiadomościom" pomogą programy:

W sumie tygodniowo daje to pięć godzin lekcji PiSjanizmu - o różnych porach, dla różnej, ale wielkiej widowni.

Cudowne nawrócenie na PiSjanizm redaktora Kraśki

Po przejrzeniu na oszczy redaktor Kraśko dzielnie wspiera kolegów i jest filarem zespołu. Okoliczności cudownego nawrócenia nie zostały ujawnione, ponieważ stanowią tajemnicę służbową. Wrogowie narodu twierdzą uporczywie, że redaktor Kraśko wysługuje się PiS-owi za wielką łychę strawy. Powyższa teza nie ma żadnego sensu, albowiem redaktor Kraśko zawsze był wybitnym wyznawcą i czcicielem łychy.

Przesądzającym dowodem w sprawie łychy jest brak redaktora Kraśki na liście wybitnych PiSjonarzy pracujących w "Wiadomościach" przekazanej przez anonimowego informatora "Gazecie Wybiórczej" 12.05.2010.

Patrz też

Linki zewnętrzne