Ściana agresji

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Czyżby ściana nienawiści?

Ściana agresji - wyrażenie bliskoznaczne związkowi frazeologicznemu "Wściekły atak", stworzone przez znaną odnowicielkę Ewę Stankiewicz, współautorkę wiekopomnego filmu dokumentalnego "Solidarni 2010". Bezpośrednią przyczyną lingwistycznej erupcji twórczej pani Ewy były mnożące się jak króliki przejawy bulgotania nienawiścią w wydaniu wrogich mediów, dlatego też 28.05.2010 odkryła, że:

Analiza porównawcza wyrażeń bliskoznacznych "wściekły atak" i "ściana agresji"

Wściekły atak jest procesem, a ściana agresji jest wirtualnym przedmiotem występującym w "Gazecie Wybiórczej" i w internecie.

Jeżeli wyprowadzimy wściekły atak spod ściany agresji forsując przy tym rzekę bulgoczącą nienawiścią to zrozumiemy, co spotkało panią Ewę. Wrogowie narodu zawsze atakują w sposób zmasowany.

Analiza semantyczna wyrażenia "ściana agresji"

Ściana jest przedmiotem umiejscowionym przestrzennie, a zatem można do niej podejść lub od niej odejść. W tym kontekście pretensje pani Ewy należy uznać za nieco wygórowane, aczkolwiek sam fakt zbudowania ściany agresji godzien jest najwyższego potępienia.

Internetowy fire wall już przez sam fakt bycia wirtualnym może być wszędzie, a zatem nie można od niego odejść. W tym kontekście pretensje pani Ewy należy uznać za wysoce umiarkowane.

Dodając przesadzone do umiarkowanych i dzieląc przez Zjawisko biologiczne otrzymujemy idealnie dopasowaną do sytuacji pretensję. Cnd.

Analiza statyczna budowli

Ściana agresji jest wysoce niestabilna, ponieważ jej budulcem jest bulgocąca nienawiść. Jak sama nazwa wskazuje jest to surowiec płynny. Dlatego należy uznać pretensje przed nią postawionych za słuszne, ponieważ jej zawalenie się grozi śmiercią lub kalectwem. Każdy Prawy Wolak widział takie ostrzeżenia na ruinach.

Z drugiej strony ściana jest ogranicznikiem, a więc tamą i jako taka powinna powstrzymywać agresję, ale wrogowie narodu tak zmanipulowali jej konstrukcję, że przepuszcza agresję tylko w kierunku Odnowicieli.

Patrz też

Linki zewnętrzne

Męczeństwo Ewy S.