3x15%

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

3 x 15% - nazwa szatańskiego pomysłu należącej do Układu Platformy Obywatelskiej. Polegał on na bardzo sprytnej zmianie systemu podatkowego tak, aby lodówki opustoszały, a kot Sylwester posmutniał. Na szczęście dla Wolski, Jedynie Słuszna i Nieskończenie Wspaniała Partia Prawa i Sprawiedliwości w porę zdemaskowała plan Układu i uświadomiła światłym obywatelom w swoich spotach reklamowych (najprawdopodobniej w reżyserii Bulteriera Kaczyńskich) jak fatalne dla Narodu są to pomysły.

Jak się okazało, mieli absolutną rację. Pod rządami PiS-u ludziom żyje się lepiej. Bezrobocie wynosi mniej niż 5%, korupcja niemalże nie istnieje. Polacy znów żyją w normalnym kraju. I to wszystko tylko kilka godzin samolotem stąd.

Złośliwi donoszą, iż po wyborach lodówkę wraz z zawartością wyprowadziła Jedynie Słuszna i Nieskończenie Wspaniała Partia, zaś obywatele zostali z ręką w nocniku. Nie pojęli genialności myśli Wielkiego Wodza w Dwóch Osobach Lecha i Jarosława. Amen.

Adaptacja

Jak podają anonimowe źródła w Ministerstwie Finansów, idea "3 x 15%" ma wkrótce zostać zaadaptowana do polityki ekonomicznej rządu Jarosława Kaczyńskiego przez wicepremier Zytę Gilowską. Nowatorskie podejście Pani Wicepremier polegać ma na sprowadzeniu ww. wyrażenia do postaci prostszej, zgodnie z podstawowymi regułami arytmetyki. W efekcie: "3 x 15% = 45%" i takie właśnie podatki obywatele zapłacą na rzecz taniego państwa, a jednoczesnie spełniony zostanie postulat o uproszczenie systemu podatkowego w Wolsce.

Patrz też

Linki zewnętrzne