Akt Niepodległości

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Eugène Delacroix La Liberté guidant le peuple (28 juillet 1830) - już uważani za libertynów Francuzi rozumieli patriotyczną rolę nagości w wychowaniu dzieci i młodzieży

Akt Niepodległości - naukowe określenie aktów przedstawiających nagą i jedynie słuszną prawdę, jaką niewątpliwie jest niepodległość jako taka.

Ten niezwykle pożyteczny termin wprowadził do tezaurusa nowomowy sam Genialny Językoznawca wskazując tym samym patriotyczną, a zatem jedynie dopuszczalną, rolę nagości w wychowaniu dzieci i młodzieży. Jak podkreślił, pokazywanie tego aktu wymaga szczególnej odwagi, której żadnemu patriocie nie powinno zabraknąć, albowiem niepodległość nie ma się czego wstydzić, a i niepodległości nie trzeba się wstydzić.

Wykazał także tym samym, że IV RP jest państwem nowoczesnym, a wszelkie zarzuty określonych sił mieniące ją zaściankiem, grajdołem kołtuńskim i kruchtą są wyssane z palca.

Paralela historyczna

Państwowotwórcze uznanie patriotycznej roli nagości we współczesnym wychowaniu dzieci i młodzieży obala także wrogą IV RP tezę określonych sił jakoby IV RP była inkarnacją XIX-to wiecznego modelu państwa charakteryzującego się:

Paralela biologiczna

Wychodząc od państwowotwórczego pojęcia patriotyzmu genetycznego dochodzimy w prostej, biologicznej linii do nagości niepodległej.

Paralela aksjologiczna

Pradawna mądrość ludowa ukuła proste przysłowia:

Galeria Aktów Niepodległości

Przykłady Aktów Niepodległości w Wolsce
Syrenka Warszawska nad Wisłą
Przykłady Aktów Niepodległości na świecie
Alegoria pokoju - Hans von Aachen (1602)
Alegoria zwycięstwa - most Aleksandra III w Paryżu
Syrenka w Kopenhadze

Podstępne próby ośmieszania Aktów Niepodległości przez wrogów narodu

W ramach głęboko przemyślanych, szeroko zakrojonych i kierowanych osobiście przez Donaldu Tusku działań, okupanci starają się ośmieszać, zwalczać i usuwać z pamięci zbiorowej Wolaków wszelkie, choćby najdrobniejsze symbole naszej historii, tradycji i wielowiekowego patriotyzmu, co w założeniu doprowadzić ma do całkowitego wyeliminowania wszelkich tendencji niepodległościowych ze świadomości Narodu

Na szczęście w naszym kraju działają jeszcze patriotycznie nastawione siły, które swym bezgranicznym poświęceniem starają się przeciwdziałać podłym praktykom wszelkiej maści wrogów narodu oraz ich kolaborantów i popleczników.

W ramach takich właśnie działań, jeden z największych synów Narodu, wybitny patriota i bojownik o IV RP, jeden z liderów warszawskiej struktury podziemnej Ruchu Oporu, Marek Makuch, bohatersko wytropił i obnażył cyniczną i prowokacyjną akcję warszawskiego komanda Platformy Obywatelskiej, kierowanego przez osławioną oprawczynię, Hannę Gronkiewicz-Waltz, znaną również pod mafijnymi pseudonimami "Bufetowa" i "HGW".

Nie bacząc na możliwe konsekwencje i grożące mu krwawe represje ze strony okupantów, w heroicznym geście nadludzkiej odwagi, w dniu 14.03.2008 pan Makuch poinformował struchlałych słuchaczy Radia Maryja o planowanym zamachu zaborców na jeden z najważniejszych dla każdego Wolaka Aktów Niepodległości - warszawską Syrenkę!

Jako gość audycji "Aktualnościach dnia", pan radny Makuch obwieścił słuchaczom, że wraz z wejściem Platformy do warszawskiego ratusza zaczęły się:

Jako porażający dowód takich działań pan Makuch wymienił zamach PO na Krystynę Krahelską, "wielką polską patriotkę, uczestniczkę Powstania Warszawskiego, autorkę wielu piosenek i wierszy", której twarz ma pomnik stołecznej Syrenki, stojący na wiślanym bulwarze przy moście Świętokrzyskim.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa, pan Makuch stwierdził, że twarz Krystyny Krahelskiej na pomniku ma zostać podmieniona na twarz znanej wichrzycielki i dekadentki, propagującej charakterystyczne dla przestępczego liberalizmu treści i zachowania, Edyty Górniak:

Spisek wymierzony przeciw Syrence, pan Makuch wytropił po tym, jak "dostał sygnał od zaniepokojonych warszawiaków", którzy zwrócili jego uwagę na okładkę miesięcznika "Machina" z grudnia 2007 r. Dalsze śledztwo było już bardzo proste i wymagało jedynie logicznego i patriotycznego myślenia oraz takiegoż wnioskowania (cytaty pochodzą z wystąpienia inspektora Clouseau Makucha na antenie Radia Maryja oraz jego rozmowy z dziennikarzem "Gazety Wyborczej"):

Przy okazji należy docenić wyjątkowe wyczucie i takt pana Makucha, który na antenie świętej rozgłośni, wsławionej między innymi wspaniałym cudem lizbońskim, nie wspomniał nawet o innym aspekcie zbrodniczego planu Platformy - pomyśle zastąpienia również piersi Syrenki piersiami pani Górniak. Wydaje się, że zamiana taka byłaby jednak nie do zniesienia nie tylko przez prawdziwych patriotów, ale i przez całe społeczeństwo.

Galeria porażających dowodów podstępnych zamachów na warszawski Akt Niepodległości

Przykłady zamachów na Akt Niepodległości w Warszawie
Grudzień 2008 - niezrażeni niepowodzeniem okupanci po raz kolejny próbują zamachiwać się na największe świętości, tym razem usiłując umieścić na cokole znaną agentkę, Monikę Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka")
Rok 2009 - obrzydliwe prowokacje powtarzają się z regularnością Schaffhausena: tym razem wrogowie narodu usiłują wepchnąć na piedestał mierną komediantkę Krystynę Jandę!

Patrz też