Aleksander Szczygło

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
W związku z tragiczną śmiercią Aleksandra Szczygły w katastrofie lotniczej polskiej delegacji na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 10.04.2010, edycja eksponatu została zablokowana, a jego treść odpowiada stanowi na dzień 09.04.2010


Spotkania z Johnem Ramboskim

Aleksander Szczygło - (ksywa: Rydz-Szczygły) kapral honoris causa IV RP vel super trep, poświęcający - zgodnie z nową, świecką tradycją Odnowicieli piastujących urzędy - więcej czasu na konferencje prasowe, niż na pełnienie obowiązków.

Minister Obrony Narodowej w rządzie IV RP, na którym to stanowisku zastąpił jednego z odszczepieńców - Radka Sikorskiego.

Sam z kolei w tymczasowym rządzie okuPOacyjnym został zastąpiony przez Bogdana Klicha, który natychmiast zaczął wściekle atakować swego poprzednika.

Twórca pojęcia Desygnat.

Szacunek dla żołnierza i munduru

Bezpośrednia przyczyna światłej wypowiedzi

Do ostrzału wioski Nangar Kehl doszło 16 sierpnia ubiegłego roku. W jego wyniku zginęło kilkoro cywilów, w tym kobiety i dzieci. Prokuratura postawiła zarzuty siedmiu żołnierzom - sześciu z nich zabójstwa ludności cywilnej, jednemu - ataku na niebroniony obiekt.

Bezkompromisowa ocena prawna i moralna

W wyemitowanym w TVN późnym wieczorem w dniu 11.02.2008 programie, Szczygło pytany o swoją wiedzę na temat zajścia w Nangar Khel powiedział, że:

Odchodząc, wyraźnie poirytowany, powiedział do dziennikarki:

Dzień później

Patrz też

Linki zewnętrzne