Alimenty

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Alimenty (z łac.: alimentum - pokarm, od alere - karmić, żywić) - regularne, obligatoryjne świadczenia na rzecz osób fizycznych, do których zobowiązywaneinne osoby fizyczne.

Wybitni świadczeniodawcy

Ludwik Dorn

Jarosław Kaczyński nie ustaje w walce o zachowanie wysokich standardów moralnych nie tylko w polityce, ale również w życiu prywatnym posłów:

Kaczyński dodał też, że "niegodziwością moralną" jest to, że Dorn wystąpił do sądu o zmniejszenie alimentów.

Ten apel o zachowanie zasad przyzwoitości poparł Przemysław Edgar Gosiewski:

W dniu 24.09.2008 Ludwik Dorn wysłał list w sprawie alimentów do redaktora naczelnego finansowanej przez kapitał niemiecki wrogiej gazety "Dziennik" (niem.: "Der Dziennik"). Ten wściekły atak Dorna na Jarosława Kaczyńskiego błyskotliwie podsumował poseł Joachim Brudziński, jeden z gości "Siódmego Dnia Tygodnia" Radia Zet (28.09.2008):

Przemysław Edgar Gosiewski

PEG ma dziecko z poprzedniego małżeństwa i też płaci alimenty. Tyle tylko że są one dużo niższe od tych, które płaci Ludwik Dorn. A była żona Gosiewskiego (i była posłanka PiS) Małgorzata Gosiewska, walczy w sądzie o ich zwiększenie.

Te jawnie bezpodstawne roszczenia PEG kategorycznie odrzucił i stwierdził, że płaci alimenty zgodnie z decyzją sądu:

Waldemar Pawlak

Pawlak spowiada się z alimentów

Z oświadczeń majątkowych wicepremiera i szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego wynika, że jego majątek mocno stopniał w ostatnich latach. Od 2005 roku Pawlak jest biedniejszy o kilkaset tysięcy złotych oszczędności i dom, który przepisał na rodziców. Wtedy właśnie przegrał sprawę o alimenty i złożył w sądzie wniosek o ich obniżenie.

PiS chce, by alimentom Pawlaka przyjrzało się Prezydium Sejmu:

Patrz też

Linki zewnętrzne