Anna Sobecka

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Anna Sobecka - głos sumienia Polskiego Narodu brzmiący z trybuny sejmowej lub głośników Radia Maryja. Członkini Krajowego Sekretariatu S.O.S. dla Radia Maryja (w skład komitetu wchodzą trzy osoby: oprócz Ryszarda Bendera i Sobeckiej - b. senator Jan Szafraniec).

Znana również jako główny powód uszkodzeń klisz i matryc w aparatach fotografów prasowych.

Pomysły

Sobecka jest autorką genialnego pomysłu dodatkowego opodatkowania obywateli nieposiadających dzieci. Rozwiązanie to zdobyło ogólną aprobatę koalicji rządzącej, jednak dywersyjna działalność SLD i PO nie pozwoliła na jego wprowadzenie.

Pani Anna ma również w dorobku wiele innych godnych uwagi inicjatyw, służących budowie IV RP i odnowie moralnej Wolski. Wsławiła się opinią [1], że "seks jest zły". Dlaczego? Wszak wg Miss Radia Maryja stanowi on (w przeciwieństwie do sportu żużlowego [2]) zajęcie mało rozwijające.

Światła działalność

Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja

Anna S. piętnuje wrogów narodu

Apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Autorzy apelu podkreślają, że "egzystencja radia jest zagrożona przez wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego". Piszą także o dominacji "liberalnych i libertyńskich trendów" rządzie Tusku.

MON wpisuje się w scenariusz niebywałych prowokacji i szykan

Ponadto - jak głosi apel - "już kilkakrotnie w obchodach rocznicy powstania Radia Maryja uczestniczył zespół artystyczny Wojska Polskiego wraz z orkiestrą. Miał on uświetnić i w tym roku obchody rocznicowe w Bydgoszczy, w dniu 8 grudnia. Niestety w przeddzień, z Ministerstwa Obrony Narodowej przekazana została odmowa. Dotąd nigdy MON nawet w okresie sprawowania rządów przez postkomunistyczny lewicowy SLD nie czyniło takich afrontów i utrudnień Radiu Maryja" - napisano.

Ostatnie ostrzeżenie
Anna S. jest poważna (jak sytuacja w restaurowanej III RP)

Bender i Sobecka zwracając się do słuchaczy Radia Maryja i TV Trwam, podkreślają, że wymienione "trudności i zagrożenia godzące w Radio Maryja oraz w instytucje mu bliskie, które przyniosła zmiana rządu, wręcz przerażają."

Zasadnicze pytanie

W dniu 13.03.2008, w związku z burzliwą debatą w Sejmie na temat ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego padło:

W spóźnionej obronie przebrzmiałego patridiotyzmu

W dniu 18.11.2009 - sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zarekomendowała odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu uchwały w sprawie ustanowienia roku 2010 rokiem Marii Konopnickiej. Wcześniej patriotyczną krucjatę negatywnie zaopiniował Komisariat ds. Likwidacji Kultury i Tradycji Narodowej Wolski, według którego jest za późno na podejmowanie tego rodzaju inicjatywy.

W opinii posłanki PiS odrzucenie projektu jest:

Jedynie słuszne i pryncypialne stanowisko w sprawie niejakiego Czesława Miłosza

23.09.2010 - podejmując heroiczną walkę z układem panującym w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, która przyjęła tekst uchwały w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza, żądała jej odrzucenia, argumentując kaczologicznie:

Rozległa wiedza religijno-histeryczna

W dniu 23.03.2017 r., podczas obrad sejmowej komisji kultury i środków przekazu w sprawie uchwały dotyczącej objawień fatimskich Anna Sobecka błysnęła rozległą wiedzą na temat tychże objawień:

Komentarz anonimowego wykształciucha: "Jedna z tajemnic fatimskich istotnie miała dotyczyć zabójstwa papieża, ale Lucia dos Santos, jedyna z trójki pastuszków, która dożyła dorosłości, w swoich zapiskach nie zawarła nic, co mogłoby wskazywać, że objawiła jej się narodowość papieża."

Komentarz anonimowego wykształciucha: "To oczywiście nieprawda. Samych chociażby objawień maryjnych jest znacznie więcej, w tym jedno w Polsce, w Gietrzwałdzie."

Komentarz anonimowego wykształciucha: "Kościół potwierdził wiarygodność wizji w 1930 roku, kiedy to dwójka dzieci nie żyła już od dekady - zmarły kolejno w 1919 i 1920 roku w związku z pandemią grypy hiszpańskiej."

Patrz też

Linki zewnętrzne: