Astroturfing

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Astroturfing - błyskotliwe wyrażenie z repozytorium nowomowy, zwięźle określające wszelkie rzekomo spontaniczne i oddolne inicjatywy oraz ruchy obywatelskie wrogie restaurowanej IV RP jako z góry przygotowane i starannie przećwiczone na tajnych poligonach w San Escobar oraz cały czas mechanicznie sterowane przez totalną opozycję i inne określone siły wrogie podłej dobrej zmianie oraz samemu Naszemu Umiłowanemu Przywódcy, Naczelnikowi Państwa Wolskiego, Dobremu Pasterzowi i Nowemu Zbawicielowi Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiemu Higieniście, niezłomnemu i charyzmatycznemu, przypadkowo niedointernowanemu, Cudownie Ocalonemu Prezesowi-Premierowi-prawie Prezydentowi Jarosławowi (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionemu-Kaczyńskiemu rzecz jasna.

Ten niezbędny każdemu PiSjonarzowi termin został wprowadzony do powszechnego obiegu oralnego IV RP w dniu 21.07.2017 r. przez senatora Partii Jana Marię "Astroturfistę" Jackowskiego w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl:

Kto za tym stoi?

Geneza astroturfingu

"Astroturf" to marka popularnej w Stanach Zjednoczonych sztucznej trawy. Ukuty z tej nazwy termin "astroturfing" ma w założeniu opisywać mechanizm działania pozornie obywatelskich, oddolnych inicjatyw.

Zgodnie z tą definicją, marketingowe kampanie tego typu mają tylko sprawiać wrażenie spontanicznych, podczas gdy w rzeczywistości ich prawdziwi inicjatorzy pozostają w swej naiwności rzekomo nieznani, bo przecież każdy PiSjonarz doskonale wie, kto za tym stoi i komu na tym zależy.

Jako kanoniczne przykłady astroturfingu wymienianeakcje organizowane w przeszłości przez koncerny tytoniowe w USA, które tworzyły grupy obywateli rzekomo oburzonych ograniczeniami w sprzedaży papierosów. Działania z zakresu astroturfingu ma na swoim koncie amerykańska sieć supermarketów Wal-mart, która przy pomocy firmy PR założyła grupę "Rodziny pracujące dla firmy Wal-Mart". Jej członkowie pozorowali oddolne poparcie przeciwko związkom zawodowym w supermarketach. Rzekomo w 2017 roku polski UOKiK nałożył kary na firmy przyłapane na astroturfingu polegającym na kupowaniu pozytywnych opinii w sieci.

Oczywiście oczywista przyczyna odkrycia dogłębnej penetracji restaurowanej IV RP metodą astroturfingu

Od blisko tygodnia przed doniosłym i brzemiennym w skutki odkryciem dogłębnej penetracji IV RP metodą astroturfingu dzień w dzień oraz noc w noc tysiące omotanych wiadomą propagandą Wolaków masowo protestują rzekomo w obronie niezależnych sądów. Pokojowe manifestacje organizowanenie tylko w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań, ale także w wielu innych, mniejszych miejscowościach. Ich uczestnicy, mieniący się zupełnie bezpodstawnie obywatelami domagają się jednego - zawetowania 3 ustaw Partii dotyczących sądownictwa:

Twarde dowody na dogłębną penetrację IV RP metodą astroturfingu

Astro1.jpg

Żałosne próby podważania twardych dowodów na dogłębną penetrację

Astro2.jpg

Patrz też

Linki zewnętrzne