Autorytety społeczne IV RP

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Uwaga metodologiczna

Zgodnie z ideologią pisjanistyczną godzien szacunku jest ten i tylko ten, kto zwalczał lewicę wszelkiej maści i do takowych osiągnięć odwołują się czołowi Odnowiciele w swych naukach dla narodu. Metody, jakimi posługiwali się protoplaści IV RP, ustanowionej w jedynie słusznej sprawie walki z lewicą, są tym samym zawsze usprawiedliwione, zarówno kiedyś, jak też dziś i jutro.

Innymi słowy czarno-białe widzenie świata jedynie obowiązującym jest.

Generał Francisco Franco (1892 - 1975)

Hiszpański przywódca rebelii wojskowej przeciwko rządom lewicowym. W wojnie domowej w Hiszpanii, jaka wybuchła w wyniku rebelii, zginęły w latach 1936-1939 setki tysięcy ludzi - głównie z rąk komunistów. Dzięki pomocy militarnej faszystowskich Niemiec i Włoch, Franco obalił rządy republikańskie. Po wojnie przez blisko 40 lat sprawował rządy autorytarne. Wyprowadził Hiszpanię z zapaści gospodarczej, podczas jego rządów Hiszpania stała się 10. potęgą gospodarczą na świecie i 2. - zaraz po Japonii - najszybciej rozwijającym się państwem. Rządy sprawował zgodnie z zasadami patriotyzmu i katolicyzmu.

Dnia 3.07.2006, podczas debaty zorganizowanej w 70. rocznicę zamachu stanu generała Franco w Hiszpanii, Maciej Giertych w swoim wystąpieniu oddał hołd - jak się wyraził - "broniącym tradycyjnych wartości postaciom, takim jak Franco, Salazar, czy De Valera. Brak nam dziś takich mężów stanu".

Generał Augusto Pinochet (1915 - 2006)

Chilijski dyktator, przywódca junty wojskowej, która obaliła prezydenta Salvatora Allende w 1973 roku, prezydent Chile w latach 1974-2000. Po udanym puczu podjęto szeroką akcję skierowaną przeciw wszystkim działaczom partii lewicowych, aresztowano i umieszczono w obozach pod gołym niebem ponad 130 000 ludzi. Podczas zamachu stanu poniosło śmierć około 1000 osób, doraźne egzekucje zaraz po zamachu pochłonęły 500 ofiar. Według najnowszych danych instytucji badających zbrodnie junty Pinocheta, w okresie od 1973 do 1989 zostało zamordowanych lub zaginęło 3200 osób, a ponad 25000, co potwierdzono w specjalnym raporcie, było więzione bez sądu i poddawane aktom skrajnej przemocy, takim jak gwałty, zmuszanie do uczestniczenia w egzekucjach członków rodziny, systematyczne bicie pałkami elektrycznymi, itp.

W styczniu 1999 roku, obecni Odnowiciele, Mała Dziewczynka, Marek Jurek (wówczas AWS) i redaktor naczelny "Życia" Tomasz Wołek, udali się do Pinocheta przebywającego wtedy w areszcie domowym w Londynie. Mała dziewczynka opowiada, że ofiarowała generałowi ryngraf z Matką Boską i przekazała wyrazy solidarności w imieniu polskiej prawicy.[1] Ich zdaniem Pinochet przysłużył się obronie praw człowieka, wolności i sprawiedliwości.

Alaksandr Ryhorawicz Łukaszenka - prezydent Białorusi

Marszałek Senatu z nadania Partii - Stanisław Karczewski chwali Alaksandra Łukaszenkę w trakcie i po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku

Jair Messias Bolsonaro - prezydent Brazylii

Jair Bolsonaro to rzekomo skrajnie prawicowy polityk, zaprzysiężony na prezydenta w dniu 1 stycznia 2019 r. W kampanii obiecał zniszczyć korupcję i zlikwidować przestępczość, w ostrych słowach opowiada się za dostępem do broni, przeciwko aborcji, migrantom i osobom homoseksualnym. W rozmowie z "Playboyem" stwierdził, że "nie byłby w stanie kochać syna-homoseksualisty" i "wolałby, aby jego syn zginął w wypadku" niż okazał się gejem. Jego zdaniem "liczba osób homoseksualnych rośnie" z powodu "liberalnych nawyków, narkotyków i wzrostu liczby pracujących kobiet".
Pierwszego dnia urzędowania wprowadził zarządzenia uderzające w osoby LGBT, czarnoskórych i ludy tubylcze. Jego przeciwnicy wytykają mu też rasizm, poparcie dla dyktatury i chęć wyprowadzenia Brazylii z paryskiego porozumienia klimatycznego.
Za jedną z wypowiedzi Bolsonaro został skazany przez sąd - w parlamencie powiedział, że pewna polityczka nazwała go gwałcicielem:

Podczas jednego ze spotkań w trakcie kampanii, mówił:

Spotkanie Zrodzonego Przez Błogosławione Łono i Wykarmionego Przez Błogosławione Piersi, drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - ludzia pierwszej kategorii, Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak") - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany z Mesjaszem z Brazylii - Davos (26.01.2019)

Podczas Forum Ekonomicznego w Davos Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") spotkał się z Jairem Bolsonaro i zaprosił go do Polski, które zostało przyjęte. W rozmowie z Polskim Radiem Duda bardzo pochlebnie mówił o niedawno wybranym prezydencie Brazylii:

Przyapdkowe podobieństwa wizerunkowe

Dyktatorzy i dzieci.jpg

Patrz też

Linki zewnętrzne