BOR

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Podstawowe uzbrojenie BOR-u w czasach PiS-u
Zajęcia praktyczne w czasie 11-dniowego kursu oficerskiego
Absolwent 11-dniowego kursu oficerskiego
Dyskretni oficerowie BOR-u podczas wizyty prezydenta w miejscowości Łyse

BOR - biuro ochrony rządu. Za czasów premiera Jarosława pełniło słuszną rolę ochrony głowy państwa. Do podstawowych zadań BOR-u należało między innymi:

Wraz z przejęciem władzy przez okupantów z PO, ta szlachetna instytucja (BOR a nie PO oczywiście) straciła swoje znaczenie, a jej funkcjonariusze zostali publicznie poniżeni przez Donaldu Tusku, który stwierdził, że spędza z BOR-owcami "dwie minuty, nie więcej i to wystarcza".

Odebranie ochrony kluczowym postaciom wolskiej sceny politycznej

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna podjął decyzję o odebraniu ochrony BOR byłemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu - informuje RMF FM. Tylko do 15.02.2008 ochronę będą mieli prezydenccy ministrowie Hardcore negotiator i Maciej Łopiński - donosi stacja. W sprawie ochrony prezydenckich ministrów czarę goryczy miały, według RMF-u, przelać zdjęcia opublikowane przez jedną z gazet. Widać na nich oficera BOR noszącego zakupy Minister Spraw Zagranicznych IV RP na Wygnaniu.

Rzekome uzasadnienie

Zgodnie z ustawą o Biurze Ochrony Rządu, ochrona z urzędu przysługuje jedynie prezydentowi, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz najważniejszym ministrom. Minister spraw wewnętrznych jednak może, ale - jak widać - nie musi, wystąpić o ochronę dla osób niewymienionych w ustawie.

W 11 dni z szeregowca na oficera

BOR jako pracodawca oferuje wspaniałe możliwości rozwoju i kariery. Taką szansę wykorzystali między innymi kierowcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mianowani na stopnie oficerskie. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" Biuro Ochrony Rządu w nadzwyczajnym trybie awansowało na stopnie oficerskie 46 osób. Kursy oficerskie trwały po 11 dni. Dziwnym zbiegiem okoliczności ostatni taki kurs odbył się dwa tygodnie przed wyborami. W BOR były awanse o wiele stopni: podporucznikami zostali szeregowiec, kapral i plutonowy. Awansowano też braci wysokiego oficera Biura.

Głęboka reforma BOR

Po kolejnym przejawie tupolewizmu drogowego jakim był bezczelny zamach przy pomocy wielokrotnie pancernego Seicento na asystentkę Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego w dniu 10.02.2017 r. megamocny rząd wreszcie i jedynie słusznie postanowił gruntownie zreformować postkomunistyczny BOR:

Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński zatwierdza program głębokiej reformy BOR w wywiadzie dla TVP 3 Bydgoszcz (niem. Bromberg) - 14.02.2017

Służba Ochrony Państwa

Z dniem 1 lutego 2018 r. zastąpiła totalnie skompromitowane, postkomunistyczne Biuro Ochrony Rządu.

Nieoczekiwane skutki podłej dobrej zamiany BOR na SOP

Pierwszy miażdżący sukces SOP

W dniu 27.02.2018 r. kierowca "Stłuczki Ochrony Prezydenta" wiozący drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcę dobrej zmiany Andrzeja Dudę (pseudonim sceniczny: "Maliniak") najechał na moście Powstańców Śląskich w Krakowie na separator oddzielający pasy ruchu od torowiska tramwajowego uszkadzając lewą, przednią oponę. Nikomu nic się nie stało, a drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") przesiadł się do innego auta i pojechał dalej.

Patrz też

Linki zewnętrzne