Biała róża

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wprowadzenie

Biała róża (łac.: Rosa LPR) - kwiat z rodziny LPRowatych (łac.: LPRceae). Od listopada 2006 roku symbolizujący porażkę partii ultraprawicowo-nacjonalistycznych z lekką dozą populizmu.

Kartkę z białą różą miały otrzymać w prezencie od Romana Giertycha wszystkie Wolki tuż przed wyborami samorządowymi. Akcja powiodła się znakomicie, tylko wyborcy nie zrozumieli intencji nadawcy.

Pod ten symbolizujący niewinność kwiat bezczelnie podszywa się Róża Thun z domu Woźniakowska, (właściwie Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein), czyli Róża von Jungingen.

Inne ważne odniesienia do róży w historii IV RP

Róża jako najlepszy sposób najwyższego uhonorowania Matki Bożej

W dniu 09.07.2010 powszechnie znany i ceniony miłośnik i kolekcjoner roślin ozdobnych, Ojciec Dyrektor Rektor Doktor Tadeusz Rydzyk, zwrócił się do Rodaków z poruszającym, a jednocześnie szczerym i prostodusznym apelem o obdarowywanie Matki Bożej na Jasnej Górze czysto symbolicznymi różami:

Wielki sukces patriotycznych hodowców - nowa odmiany róży

W dniu 12.07.2014 Ojciec Dyrektor Rektor Doktor Tadeusz Rydzyk, ogłosił radosną nowinę o swoim gigantycznym sukcesie, polegającym na wyhodowaniu zupełnie nowej i niebywale przydatnej odmiany róży (łac.: Rosa L.), która może być z powodzeniem transportowana w zwykłych kopertach, a przechowywana w ulokowanych w specjalnych namiotach urządzeniach zwanych "skarbonkami", praktycznie bez utraty świeżości i niespotykanie wysokiej wartości użytkowej!:

Użycie białych róż jako broni biologicznej przez totalną opozycję

W dniu 10.05.2017 r., podczas 85 (okrągłej) męczennicy miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, nie po raz pierwszy zresztą, wszelkiej maści elementy wywrotowe, animanle, najgorsze sorty, niejacy Obywatele RP et consortes użyli masowo białych róż do wścieklego ataku na samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i restaurowaną IV RP. Poniżej przedstawiamy osobistą relację z pola walki o podłą dobrą zmianę autorstwa najwybitniejszego reportera wszechczasow - Geniusza Mazowsza:

Zawiązanie akcji:

Wściekły atak białymi różami:

Proroctwa z odzierżonego pola walki:

Jedynie słuszna ocena masowego, wściekłego ataku białymi różami by asystentka Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego - konferencja prasowa 11.05.2017

Wrogie odwracanie kota ogonem - 11.05.2017

Symbolika białych róż wg rzekomych florystów III RP

Biała róża oznacza uduchowioną miłość, pokorę, niewinność, czystość i sekret. Tradycyjnie z białych róż składa się ślubny bukiet, który symbolizuje szczęśliwą miłość. Białe róże wyrażają szacunek, symbolizują honor i pokój.

Patrz też