Bogdan Klich

Z Muzeum IV RP
Wersja z dnia 10:53, 1 maj 2015 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Bogdan Klich''' - polityk wrogiej Platformy Obywatelskiej, w latach 2004 - 2007 pose...")

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Bogdan Klich - polityk wrogiej Platformy Obywatelskiej, w latach 2004 - 2007 poseł do Parlamentu Europejskiego (klub: Europejska Partia Ludowa). W dniu 16.11.2007 został powołany na stanowisko Komisarza ds. Demontażu Wojska Wolskiego w Tymczasowym Rządzie Okupacyjnym gubernatoru Donaldu Tusku. Swoje urzędowanie zaczął od odwołania podróży wybitnego odnowiciela, wiceministra Antoniego Macierewicza, który wybierał się do Afganistanu.

Bezczelnie odznaczył srebrnym krzyżem agenta, który jako łże-pilot przeszkadzał Prezydentowi w jego bohaterskiej misji bojowej do Tbilisi. Pilot rządowej maszyny zdecydował o lądowaniu w Azerbejdżanie.

  • "Pilot postępujący zgodnie z procedurami powinien być raczej wzorem, aniżeli obiektem jakichkolwiek zarzutów" - ocenił zachowanie pilota szef MON.

A przecież Lech Kaczyński ocenił podczas lotu, że kapitan "powinien być mniej lękliwy" i zapowiedział, że "po powrocie do kraju wprowadzimy porządek w tej sprawie".

Osiągnięcia demontażowe

Sprawstwo kierownicze w zamachu i mordzie smoleńskim

Patrz też:

Linki zewnętrzne