Bydło

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Bydło rasy wolskiej (ten czarny egzemplarz to wykształciuch)

"Bydło" - według Wielkiego Socjologa są to Odnowiciele i wszyscy uczciwi Wolacy, czyli elektorat popierający PiS w wyborach 21 Października 2007 r. Błyskotliwe odkrycie nowego znaczenia słowa pierwotnie opisującego "ssaki rogate, przeżuwające z rodziny pustorożców [1], pochodzące od tura, hodowane jako zwierzęta domowe dla mleka, skór i siły pociągowej" zostało zaprezentowane podczas Kontrexpose, wygłoszonego 23 listopada 2007 r.

Egzegeza

Materia badana (wg "Gazety Wybiórczej" z dnia 24-25 listopada 2007 r., str. 9):

Teza pierwsza: "Wyborcy i czynownicy PiSubydłem"

Niektóre wykształciuchy zaliczają wprawdzie kozę do rodziny krętorogich, ale jest to oczywiste kłamstwo, mające na celu zdeprecjonowanie zasług Jarosława Kaczyńskiego w dziedzinie zoologii.

Są co prawda tacy, którzy twierdzą, że Władysław Bartoszewski rzeczywiście użył słowa "bydło", w sformułowaniu dotyczącym dwóch lat rządów PiS:

Informację tę można znaleźć na stronie samego Bartoszewskiego, ale należy uznać, że jest ona nieprawdziwa, z tego prostego powodu, że nie pasuje do wizji preferowanej w niniejszym Muzeum.

Teza druga: "Władysław Bartoszewski obraził, nie po raz pierwszy zresztą, Naród"

Teza trzecia: "Za Władka musi przeprosić Donek"

Glossa krytyczna

Należy zauważyć, że próba wywiedzenia tożsamości mentora z "najpiękniejszego życiorysu" byłaby wnioskowaniem prostszym, oczywistą oczywistością, ale ponieważ znaczna, nieuświadomiona politycznie i społecznie, część Wolaków uważa Władysława Bartoszewskiego za obywatela o "najpiękniejszym życiorysie", dlatego i tylko dlatego Wielki Socjolog pozwolił, z właściwym sobie poczuciem dystansu i humoru, oddać na chwilę ten chwalebny, przysługujący jemu i tylko jemu, tutuł jawnemu wrogowi.

Wściekły atak ścierwojadów

Koziołek Matołek to bardzo sympatyczne bydlątko

Wrogie media - portal wp.pl - twierdzą, jego własnymi słowami, że prof. Bartoszewski nikogo konkretnego nie miał na myśli:

Ergo nie mógł nikogo obrazić.

Kolejna obraza

Spróbujmy porównać dwa poniższe cytaty:

Jest oczywistą oczywistością, że Wielki Daltonista został porównany do małpy!!! Na razie Geniusz Mazowsza nie udzielił wskazówki, kto ma przeprosić, ale Donaldu Tusku winien być wystarczająco inteligentny, aby zrozumieć, że o niego chodzi. Ponieważ nie zrozumiał pierwszej, jakże humanitarnej wskazówki, nie należy oczekiwać, że zachowa się godnie.

Patrz też

Linki zewnętrzne