Cena honoru

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wielowalutowa cena honoru - wariant szlachetny
Cena honoru - wariant włoski

Cena honoru - w dawnych czasach, kiedy nie znano jedynie słusznej dialektyki stosowanej i wolskiej teorii względności ludzie sądzili, że honor nie ma ceny. Tę podyktowaną wyłącznie przesądami i rzekomymi zasadami etycznymi dawnej arystokracji, rycerstwa i szlachty oraz wykształciuchów zabobonną opinię udało się zmienić 25 października 2007 r., kiedy to Wielki Skarbnik IV RP umorzył dług Porozumienia Centrum wynoszący: 692 tys. 985 34 gr.

Przykłady zabobonnego traktowania honoru

Polski Kodeks Honorowy

"Polski Kodeks Honorowy" - (znany też jako Kodeks Boziewicza) - publikacja z 1919 r. dotycząca zasad postępowania honorowego, powszechnie uznawany za obowiązujący w II RP, a także w III RP. Nie obowiązuje w IV RP. Poniżej kluczowe dla omawianego przypadku zachowania niehonorowego, w świetle kodeksu, przepisy:

  1. Art. 3.
  2. Art. 8.

Przykłady zastosowania się do bezwzględnie obowiązującego pojęcia honoru w kraju i za granicą

  1. Minister Spraw Zagranicznych II RP - płk Józef Beck w przemówieniu sejmowym 5 maja 1939 r. odpowiedział na ultimatum III Rzeszy:
  2. Popełnianie harakiri przez samurajów, którzy w jego lub swym odczuciu zawiedli pana.

Wycena honoru

Cena honoru członka PiS - wariant szlachetny, zwany "zakonnym"

Ponieważ liczba członków Partii, którzy byli członkami Porozumienia Centrum lekko przekracza liczbę 450, to dzieląc umorzony dług przez tę liczbę otrzymamy orientacyjną, ale i tak najprecyzyjniej w świecie wyrażoną cenę honoru, która wynosi ok. 1.539,96 .

Cena honoru członka PiS - wariant pospolity, zwany członkowskim

Ponieważ liczba członków Partii, lekko przekracza liczbę 4.500, to dzieląc umorzony dług przez tę liczbę otrzymamy orientacyjną, ale i tak najprecyzyjniej w świecie wyrażoną cenę honoru, która wynosi ok. 153,99 .

Cena honoru Prezesa PiS - wariant egzekutywny

Cynicznej, graniczącej z wściekłym atakiem wyceny honoru Jarosława Kaczyńskiego pozwolił sobie dokonać ostatnio znany wróg narodu, osadzony przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny przestępczej PO na fotelu marszałka Sejmu - Bronisław Komorowski. W "Kontrwywiadzie" Radia RMF FM to odrażające indywiduum ośmieliło się zasugerować słuchaczom, jakoby honor Wielkiego Przywódcy wart był jedynie 300 PLN [1]

Przedział ceny honoru członka PiS i jego dualne skutki

Honor członka PiS jest wart albo 153,99, albo 1.539,96 , a paradoks dualny polega na tym, że wzrost liczby członków powoduje spadek ceny honoru i odwrotnie.

Patrz też

Linki zewnętrzne