Chlebowe kaczory

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Opis zdarzenia

W dniu 08.09.2006, podczas tradycyjnego Małopolskiego (według obecnie obowiązującej geografii i nazewnictwaWielkowolskiego) Festiwalu Smaku w Krakowie, organizowanego pod patronatem urzędu marszałkowskiego, miały miejsce gorszące i oburzające wszystkich Wolaków ekscesy, których dopuścił się niejaki Kazimierz Czekaj, od sierpnia 2006 r. prezes Małopolskiej (według obecnie obowiązującej geografii i nazewnictwaWielkowolskiej) Rady Produktów Regionalnych.

Ten znany opozycjonista, liberał i radny Platformy Obywatelskiej nie zawahał się podnieść ręki na Najwyższe Autorytety IV RP i na towarzyszącej festiwalowi wystawie produktów spożywczych, zaprezentował dwa własnoręcznie wypieczone bochny chleba w kształcie kaczorów. Ten do cna zepsuty wróg narodu nie usiłował nawet ukrywać, że jego wypieki miały kontekst polityczny:

Jak widać z przedstawionego cytatu, cyniczny wichrzyciel nie tylko nie wykazuje skruchy za obrzydliwy czyn, ale w dodatku jawnie insynuuje, że kaczory nie posiadają żadnych wartości wewnętrznych, a także przewrotnie podsuwa przerażającą myśli, że mogłyby przez kogoś zostać zdekapitowane! Wypowiedź ta jest niewątpliwie wyjątkowo porażającym dowodem na przygotowywanie przez Platformę Obywatelską i wspierające ją określone siły zamachu stanu!

Zdrowe reakcje społeczeństwa

Obywatele mogą jednak spać spokojnie – obrzydliwa inicjatywa "radnego" Czekaja spotkała się z w pełni zasłużonym potępieniem ze strony Prawdziwych Wolaków, którzy gremialnie protestowali u wicemarszałka Małopolski (według obecnie obowiązującej geografii i nazewnictwaWielkopolski), Zbysława Owczarskiego z PiS:

Odpowiedzialny ten urzędnik samorządowy i Wielki Wolak natychmiast zapowiedział i podjął działania zmierzające do odwołania Kazimierza Czekaja z funkcji przewodniczącego Małopolskiej (według obecnie obowiązującej geografii i nazewnictwaWielkopolskiej) Rady Produktów Regionalnych.

Konsekwencje

Działania pana marszałka zakończyły się pełnym powodzeniem: nowy marszałek województwa małopolskiego (według obecnie obowiązującej geografii i nazewnictwawielkopolskiego), Marek Nawara z PiS, w styczniu 2007 r. podjął jedyną możliwą decyzję o odwołaniu zamachowca z odpowiedzialnej funkcji. Nowym przewodniczącym Rady będzie członek zarządu województwa z ramienia PSL, Wojciech Kozak, który w swych kompetencjach ma sprawy związane z rolnictwem.

Należy oczekiwać, że niebawem ogłoszone zostaną informacje o wynikach śledztwa w sprawie zamachu, które bez rozgłosu prowadzone jest zapewne przez organa odzyskanych w połowie lutego 2007 r. ministerstw spraw wewnętrznych oraz obrony narodowej, jak również odnowione przez Antoniego Macierewicza służby kontrwywiadowcze. Śledztwo to powinno jednoznacznie wskazać mocodawców i inspiratorów podjętej próby przewrotu oraz rolę odegraną w tej sprawie przez wrogie media, a w szczególności prasę polskojęzyczną.

Inni zamachowcy w IV RP