Dekompozycja obozu Zjednoczonej Prawicy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Dekompozycja obozu Zjednoczonej Prawicy (DoZP) - niespotykanie uniwersalny, termin z repozytorium nowomowy, wykorzystywany do dyplomatycznie stonowanego i precyzyjnego opisywania gigantycznego zagrożenia dla obozu PiSjonarzy spowodowanego przez knowania i rozbijackie działania określonych sił, które mogłyby doprowadzić do rozpadu obozu i tym samym utraty władzy oraz IV RP.

Termin ten wprowadził do obiegu oralnego restaurowanej IV RP w dniu 6 kwietnia 2023 r. rzecznik megamocnego rządu IV RP Piotr Müller na konferencji prasowej w KPRM, pytany o tweeta Zbigniewa "Zera" Ziobro:

Pretekst do rozbijackiego ataku określonej siły "Zero"

W dniu 6 kwietnia 2023 r. pazerni na kasę z Unii Euro Wyimaginowanej Wspólnoty z Której Dla Nas Niewiele Wynika (copyright by Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak")) tak zwani radni z Zamościa uchylili stanowisko z 2019 roku "w sprawie ataków na ks. abp. Marka Jędraszewskiego":

Za uchyleniem stanowiska zagłosowało sześciu radnych, w tym przewodniczący rady z Partii, przeciwko były dwie osoby, a pięć wstrzymało się od głosu, ośmioro radnych - mimo obecności na sesji - nie wzięło udziału w głosowaniu.

W 2019 roku prawi radni Zamościa z ramienia Partii stanęli w obronie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Wydarzyło się to po głośnym kazaniu wygłoszonym 1 sierpnia 2019 r. z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym metropolita krakowski - mówiąc o społeczności LGBT - użył słów "tęczowa":

Próba egzegezy semantycznej

Słowo "dekompozycja" oznacza zmianę układu składników jakiejś całości lub jej całkowity rozpad, inaczej działanie prowadzące do zniszczenia spójności jakiejś całości. Wyrazy bliskoznaczne to: atomizacja, dezintegracja, fragmentaryzacja, podział, rozbicie, rozczłonkowanie, rozkład, rozłam, rozpad, upadek. Użycie przez rzecznika megamocnego rządu IV RP Piotra Müllera słowa dekompozycja jest głęboko przemyślane, ponieważ ten pochodzący z języka francuskiego wyraz obcy sugeruje niespotykaną erudycję mówiącego, a ciemny lud i tak to kupi jako coś mniej jednoznacznego niż rozpad albo upadek.

W kręgach zbliżonych do wykształciuchów mówi się, że wybitni PiSjonarze obawiają się używać pewnych słów, gdyż mogłyby się one ziścić. Dawniej nazywano to zabobonami. W IV RP odrzucono całkowicie dziedzictwo poprzedniej epoki i otwarto się szeroko na mądrości i rytuały ludowe.

Inne ostrzeżenia przed dekompozycją

Patrz też

Linki zewnętrzne