Dobrze zmienione "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

W ramach akcji "Narodowe Czytanie" w dniu 8 września 2018 roku w restaurowanej IV RP rozległy się czytane przez drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcę dobrej zmiany Andrzeja Dudę (pseudonim sceniczny: "Maliniak") jedynie słusznie dobrze zmienione bez wielu przymiotników i powtórzeń fragmenty jednej z najważniejszych książek napisanych w dwudziestoleciu międzywojennym - "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Streszczenie powieści

Powieść opowiada o odradzającej się Wolsce, o ścieraniu się wizji i poglądów, a w czasach, gdy się ukazała, krytykowana była od lewicy po prawicę – za to, że nie gloryfikuje żadnej ze stron. "Przedwiośnie" stawia pytania ważne: o kształt państwa, jego przyszłość, stosunek do obywateli.

Metodologia dobrej zmiany

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak"), w ramach twórczego wkładu w kanon wolskiej literatury, poprosił o "adaptację" "Przedwiośnia" Andrzeja Dobosza, krytyka literackiego, felietonistę i jednego z aktorów słynnego "Rejsu" Marka Piwowskiego, który:

Przykład wykreślenia całego fragmentu tekstu z "Rodowodu"

Dalsze przykłady wykreśleń

Na wstawionych przez niego skanach kolorem zielonym zaznaczonefragmenty (analiza wykonana Fine Readerem) całkowicie usunięte, żółtym - edytowane, poniżej próbka - całość materiału znajduje się tu [1]:

Wściekły atak na dobrze zmienioną powieść Dobosza/Żeromskiego

Najgorsze sorty i elementy animalne wytaczają SKOT'a1), rzekomo w obronie archaicznej twórczości Stefana Żeromskiego

W dniu 23 sierpnia 2018 r. wytoczono, z pewnością kradzionego, ukrywanego w tajnym bunkrze truboliberalnej opozycji razem z Jaguarami SKOT'a, maskując go pod nawzą Społeczny Komitet Obrony Tudzież(y):

Pierwszy wściekły atak SKOT'a

W dniu 29 sierpnia 2018 r. SKOT przystąpił do akcji o kryptonimie "O, wciórności! Czyli co ustalił Społeczny Komitet Obrony Tudzież(y), cz. 1" publikując nikomu niepotrzebne, archaiczne słowa, rzekomo ważne dla urody języka polskiego (wybrane przykłady):

Przypisy

Patrz też

Linki zewnętrzne