Duz

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Duz (fr.: tuzin, ang.: zniekszt. dozen) - kryptonim bandy usiłującej zdradziecko doprowadzić do rozłamu w PiS. Kryptonim wybrali sugerując mnogość własnych szeregów i powszechność głoszonych przez nich przekonań. Nawet gdyby przyjąć to dosłownie, to taka liczba wrogów wewnętrznych nie jest w stanie zachwiać jednością PiS.

Ideologia

Dawni wiceprezesi, kierując się własnym egoistycznym interesem, polegającym na syndromie szczura uciekającego z tonącego okrętu, ukuli po "klęsce pażdziernikowej" tezę, że w najbardziej demokratycznej z istniejących w Wolsce partii jest za mało demokracji. Próbowali to kłamliwie uzasadniać doniosłym odkryciem miary demokracji w Wolsce, gdy tymczasem każde dziecko wie, że:

Rozbijacka działalność

Swe niecne tezy zaczęli rozpowszechniać w formie listów, najpierw do towarzysza Jarosława - Naczelnego Demokraty IV RP, a później, widząc bezskuteczność swej prowokacji, do członków Partii i de-legatów na II kongres PiS. Jednocześnie zadbali, aby prywatna korespondencja "przypadkiem" trafiła do wrogich mediów.

Zasłużona kara

Za swe knowania zostali jedynie zawieszeni w prawach członka sPiSku, co jest najlepszym dowodem panującej w łonie Partii demokracji i tolerancji. Okazało się, że ludzie bez sumienia nie zasługują na tak humanitarne traktowanie.

Smutny dowód tchórzostwa i braku honoru

Powrót syna marnotrawnego, czyli osłabienie bandy

Gosiewski wyraził zadowolenie, że Ludwik Dorn zostaje w PiS, bo jest to osoba szczególnie ważna dla Prawa i Sprawiedliwości.

Patrz też

Linki zewnętrzne