Dyktatura ciemniaków i lizusów

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Dyktatura ciemniaków i lizusów - wyjątkowo złośliwy i kłamliwy termin wrogiej nowomowy wprowadzony do jej tezaurusa przez byłego opozycjonistę, podającego się za profesora, niejakiego Ludwika Turko, który stoczył się na pozycje wrogie dobrej zmianie i drugiemu najlepszemu w dziejach Wolski prezydentowi - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnemu, dlatego dobrze stojącemu, obrońcy dobrej zmiany Andrzejowi Dudzie (pseudonim sceniczny "Maliniak") -, co przejawia się, jak do tej pory:

Właśnie w tym wywiadzie zdrajca ideałów wolności i solidarności ukuł ww. zbitkę pojęciową, która rzekomo opisuje stan IV RP jako zbliżony do czasów Gomułki.

Inkryminowany wywiad-paszkwil

W celach dydaktyczno-odstraszających przytaczamy ten stek bzdur w całości:

Ohydna odmowa

Rzekomo powodem odmowy rzekomo dokonanej w ramach rzekomego obywatelskiego nieposłuszeństwa miało być zachowanie drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak") po orzeczeniach Trybunału Konstytucyjnego.

Oto szczególnie obrzydliwe passusy z wywiadu, jakiego udzielił po ujawnieniu swego prawdziwego oblicza zakamieniały wróg ludu 10.12.2015 r. niejakiej Magdzie Piekarskiej z wrocławskiego Einsatzkommando "Gazety Wybiórczej" po swym haniebnym wyczynie:

Nota biograficzna

Ludwik Turko - fizyk, polityk, nauczyciel akademicki w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestnik Wydarzeń Marcowych, od 1976 r. kolporter niezależnych wydawnictw, m.in. "Robotnika", "Biuletynu Informacyjnego" KOR, KSS KOR, "Bratniaka". Od września 1980 r. w "S", członek Komitetu Założycielskiego na UWr, następnie przewodniczący Komisji Zakładowej. 1982-1989 członek Ogólnopolskiej Sekcji Nauki "S". Po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się. 6 stycznia 1982 został zatrzymany, a następnie internowany w Nysie i Strzelcach Opolskich. Zwolniony 19 lutego 1982. Następnie wielokrotnie zatrzymywany, aresztowany, przetrzymywany w areszcie śledczym. W latach 80. kolporter podziemnych wydawnictw, współpracownik redakcji podziemnych pism, m.in. "Z rąk do rąk" (współzałożyciel, redaktor), "Obecność" (redaktor i autor), "Walka" (redaktor). W maju 1988 r. doradca NZS UWr podczas strajku. W latach 1989-91 przewodniczący "S" UWr; członek Zarządu Regionu Dolny Śląsk, w 1989 kierownik Działu Zagranicznego, rzecznik prasowy. W latach 1991-97 poseł RP z listy UD, UW. W latach 1997-2001 członek Trybunału Stanu.

Patrz też

Linki zewnętrzne