Dyskusja użytkownika:McDuck

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Heloł @McDuck,

Sądzę, że włączanie Obrońcy i Higienisty do szablonów nie jest zbyt szczęśliwym pomysłem, bo te szablony funkcjonują (i są intensywnie wykorzystywane w treści) już od 2010 roku i zapisy z tego okresu (i późniejszych tyż) z tymi tytułami, stają się dla kogoś nieznającego ostatnich wydarzeń nie do końca zrozumiałe i są po prostu nielogiczne.

Jeżeli przywiązany jesteś do tych tytułów, to zawsze można standardowy szablon Jarka poprzedzać wpisanym ręcznie tekstem np. Obrońca Europy przed Islamem, Wielki Higienista". Wtedy pełna treść zapisu będzie wyglądać tak:

Obrońca Europy przed Islamem, Wielki Higienista, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński

Równie dobre, a nawet chyba lepsze byłoby stworzenie oddzielnych szablonów "Obrońca Europy przed Islamem, Wielki Higienista" i konsekwentne używanie ich od dziś w połączeniu ze standardowymi szablonami Prezesa. Efekt będzie jak wyżej.

Pozdro i pochwa,

Jendras


To jak, robisz cóś z tymi szablonami, hę? Pozdro

--Jendras (dyskusja) 23:55, 19 paź 2015 (CEST)


Dobra. Sufluję tylko, żeby ten nowy szablon obrońcy i higienisty (oraz jego wersje w różnych przypadkach ofkors), nazwać jakoś krótko, dla naprzykładu {{Higienista}} lub {{Obrońca}} - po cholerę się męczyć z wklepywaniem, nie? ;)

--Jendras (dyskusja) 00:06, 20 paź 2015 (CEST)
Heja,

Wpadło mnie pod czerep, żeby uprościć nieco sprawę szablonów i do zestawu "Obrońca i Higienista" włączyć po prostu szablony z Jarosławem. Wtedy wystarczy wklepać tylko tego "Obrońcę..", a będziemy mieli całość, czyli wszystkie tytuły i personalia Jarosława. Nie wiem tylko (zaraz spróbuję) czy szablony da się zagnieżdżać jeden w drugim, ale to też niewielki problem, bo w razie czego do szablonu "Obrońca..." można łatwo włączyć treść tego drugiego. Jeżeli nie masz nic naprzeciw, to zabiorę się za to, hę?

Pozdro,

--Jendras (dyskusja) 19:19, 20 paź 2015 (CEST)Rzeczywiście tak będzie lepiej - potwierdza się, że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, a nadgorliwość gorsza niż kacz faszyzm. ;) Już się robi.

--Jendras (dyskusja) 19:48, 20 paź 2015 (CEST)


No, chyba gotowe. Ten wolska język, to trudna jest ona jak - nomen omen - cholera właśnie, więc sprawdź pls tę pieprzoną deklinację w poszczególnych szablonach, bo się mnie już te przypadki kićkały jak nie wiem co. ;)

Pozdro,

--Jendras (dyskusja) 20:44, 20 paź 2015 (CEST)


Hejo McDuck, zareagujesz jakoś na mojego mejla sprzed ok. tygodnia, hę?
--Jendras (dyskusja) 11:57, 17 sie 2021 (CEST)


Rozchodziło się mnie o prośbę, abyś utworzone przez siebie nie tak dawno eksponaty (chyba ze cztery sztuki), dostosował do obowiązujących/utrwalonych w Muzeumie standardów. Dotyczy to zwłaszcza takich elementów, jak:

  1. Wyposażenie ich w linki wewnętrzne, które praktycznie olałeś. Na przykład pierwszy akapit eksponatu Dziadostwo mógłby wyglądać tak:
  2. Cytaty powinny być jawnym tekstem zaopatrzone w informacje o autorze, źródle i dacie, najlepiej bezpośrednio po nich z myślnikiem, albo we wstępie przed danym cytatem
  3. Polikwidowanie tych linków zewnętrznych, które - po uwzględnieniu postulatu powyżej - staną się po prostu zbędne. Skądinąd w ogóle obstaję przy jak najbardziej oszczędnym ich stosowaniu, bo pewnie z 90 % z nich raczej wcześniej, niż później się dezaktualizuje, a mało jest rzeczy bardziej wkurzających, niż linki niedziałające. Popróbuj sobie poklikać po nich w nienajnowszych eksponatach, to się przekonasz. Oczywizda nie dotyczy to wszystkich stron, bo takie jak np. Sejmu, PKW czy oficjalnych agend rządowych lub różnych NGOsów, hulają zazwyczaj do końca świata
  4. Gdzieniegdzie warto może popracować nad gramatyką (np. "... Wyimaginowanej Wspólnota ..." w Unijczyku). Na tę frazę skonstruowana została zresztą rodzina szablonów {{Unia}} czyli Unia Euro Wyimaginowana Wspólnota z Której Dla Nas Niewiele Wynika (copyright by Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak")).
  5. Nie twórz nowych (pustych) eksponatów, jeśli nie planujesz sam ich w krótkim czasie rozwinąć (np. o Czarnku czy Skrzydlewskim w Cnotach niewieścich). Nawiasem - takie eksponaty opisujące osoby muszą być zawsze w mianowniku (a nie - jak np. proponujesz - Pawła Skrzydlewskiego)

Pozdro i pochwa,
--Jendras (dyskusja) 14:22, 18 sie 2021 (CEST)


Heloł McDuc,
W związku z przykrym faktem, że zacząłem się już gubić w aktualności szablonów (np. rozmył mi się zupełnie {{Germanofil}}), poniżej prezentuję uporządkowaną historię ich ewolucji. Aktualne wersje są oczywiście na końcu wyliczanek.

Ewolucja szablonów

Jarosław Kaczyński:
{{Jarosław Kaczyński}} - do 13.10.2015
{{Obrońca i Higienista}} - do 11.11.2016
{{Naczelnik}} - do 17.12.2016
{{Dobry Pasterz}} - do 22.09.2018
{{Skromny Pracownik}} - do 10.12.2020
{{Ekscelencja}} - aktualny

Andrzej Duda
{{Andrzej Duda}} - do 27.11.2016
{{Zrodzony}} (w połączeniu z {{Andrzej Duda}}) - aktualny

Beata Szydło
{{Beata Szydło}} - do 28.10.2018
{{WiceBeata Szydło}} - aktualny

Donald Tusk
{{Donald Tusk}} - do 21.07.2019
{{Perekińczyk}} - do 05.07.2021
{{Germanofil}} - aktualny

Pozostałe szablony ewolucji nie podlegały i wciąż obowiązują ich pierwotne wersje, które znajdują się w "Stronach specjalnych" w sekcji "Nieskategoryzowane szablony".
--Jendras (dyskusja) 23:00, 31 sie 2021 (CEST)