Matka Elżbieta

Z Muzeum IV RP
(Przekierowano z Elżbieta Jakubiak)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Matka Elżbieta dba o Zjawisko biologiczne jak o własne. Osobiście robi zakupy łakoci dla Prezydenta
Matka Elżbieta od PiS-u PJN-u w Radiu "Zet"

Elżbieta Jakubiak (znana jako Matka Elżbieta od PiS-u PJN-u) - wybitna działaczka Ruchu Oporu, od lat związana z Braćmi Mniejszymi Zjawiskiem biologicznym. Prywatnie jest wzorową żoną i matką trójki dzieci, w tym zjawiska biologicznego o imionach Joanna i Tomasz. Od wielu lat pełni liczne ważne funkcje państwowe, jako sekretarka kolejnych marszałków Sejmu, Prezydenta Warszawy, a potem Prezydenta Wolski, Lecha Kaczyńskiego. Dla tego ostatniego zawsze była jak matka, latami dbała o to, aby nikt mu nie dokuczał i nie zabierał zabawek. Jak anioł stróż czuwała nad dobrym samopoczuciem Prezydenta. A przy tym jest to intelekt najwyższych lotów z wysokiej półki kulturowej. Nie pozwoli się zapędzić w kozi róg żadnemu cwanemu redaktorkowi, i nawet Monika Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka"), rozmawiając z nią, popada w depresję.

Jej zasługi dla Wolskiogromne. Jako minister sportu w najlepszym od 17 lat rządzie Jarosława Kaczyńskiego zasłynęła jako budowniczy stadionów na Euro 2012. Ostatnio zaś wsławiła się m.in. wykryciem wielkiego spisku kamerzystów godzącego w wizerunek Prezydenta, jak również udowodnieniem czarno na białym, że pozorne zwycięstwo PO w wyborach do europarlamentu stanowi w istocie traumatyczną porażkę, w przeciwieństwie do miażdżącego sukcesu PiS.

Dialogi na cztery nogi

Dialog I

Jej finezyjne dialogi z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") przeszły do kanonu nowomowy. Oto fragment takiej rozmowy, wyemitowanej 09.06.2009, dwa dni po wyborach, na antenie Radia Zet:

Jak widać, Monika Olejnik znów była bez szans.

Dialog II

Powtórka z rozrywki, czyli dialog z 02.08.2010 - występują te same osoby, na tej samej antenie[1]:

Nowy sposób badania opinii publicznej - 04.02.2010

Podskórne badania wewnątrzklubowe - błyskotliwy termin nowomowy potwierdzający jasno i bezapelacyjnie fakt hipotetyczny istnienia w szeregach PO rozbieżnych opinii na temat pozycji któregokolwiek z członków tej wrogiej IV RP organizacji stworzony przez Matkę Elżbietę od PiS-u

Zagrożenie odkryte post factum

Patrz też

Linki zewnętrzne