Emigrant

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wolski emigrant według Ojca Narodu
Polski emigrant według Tony'ego Blair'a

Definicja i systematyka

Emigrant - jest to człowiek, który opuścił swój kraj i mieszka na tzw. "obczyźnie". Wyróżniamy dwa typy emigrantów:

Charakterystyka nieudolnego emigranta

Nieudolni emigranci stanowią dominującą ilościowo grupę emigrantów. Tę kategorię emigrantów błyskotliwie wyróżnił, bez ogródek (ang.: without small garden) nazwał po imieniu i przekonująco zdefiniował Prezydent Wszystkich Wolaków w dniu 07.11.2006 w swoim wystąpieniu przed siedzibą premiera Tony'ego Blaira na Downing Street 10 w Londynie:

To porażające swoją trafnością, głębokim patriotyzmem oraz emanujące dumą narodową przemyślenie Ojca Narodu, spotkało się oczywiście z natychmiastową histeryczną ripostą znanego wroga narodu wolskiego i głęboko zakonspirowanego liberała, premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira, który odpowiadając Małemu Księciu cynicznie oświadczył:

Podobnie zachowała się inspirowana przez określone siły, mająca swoje korzenie w KPP oraz pełna agentów Układu, załgana brytyjska prasa - na przykład w komentarzu redakcyjnym w "Daily Mail" znalazło się następujące oburzające stwierdzenie:

Komentując te wściekłe ataki można tylko - podążając za światłą myślą Naszego Umiłowanego Prezydenta - stwierdzić, że w przytoczonych cytatach znajdują się same kłamstwa i sprzeczności wewnętrzne. Oczywiste jest, że obywatel Wolski, który zamiast poświęcać swoje siły budowaniu IV RP wyjeżdża na zgniły zachód, wysługiwać się wszelkiej maści liberałom, nie może być przecież "szanowany" (a już w szczególności "niezwykle szanowany"), ani uczciwy (pobiera w kraju nienależny zasiłek). Obywatele szanowani i uczciwi po prostu nie jeżdżają z Wolski, tylko biorą czynny udział w budowie wyśnionej przez dziesiątki pokoleń Wolaków IV RP.

Nieudolny emigrant Kazimierz serdecznie witany na ziemi brytyjskiej przez Tony'ego Blaira

Najbardziej znany nieudolny emigrant

Pełnym potwierdzeniem trafnej obserwacji prezydenta oraz jego wyjątkowej przenikliwości, która uwidoczniła się w opisie nieudolnego emigranta, jest osoba Kazimierza Marcinkiewicza. Po koniec lutego 2007 r. udał się on na emigrację zarobkową i w dniu 01.03.2007 podjął pracę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie (Wielka Brytania). Pan Kazimierz objął stanowisko dyrektora wykonawczego banku, które - dziwnym zbiegiem okoliczności - zostało niespodziewanie, na polecenie ministra skarbu, zwolnione w dniu 28.02.2007 przez znanego liberała i wroga narodu, Tadeusza Syryjczyka.

Obserwacja losów i kariery zawodowej Marcinkiewicza pozwala na stwierdzenie, że jest on wyjątkowym nieudacznikiem, a praktycznie wszystkie jego zamiary i przedsięwzięcia w ostatnich 15 latach kończyły się spektakularnymi porażkami. Oto kolejne etapy jego kariery w tym okresie:

  1. Wiceminister edukacji narodowej w rządzie liberała i wroga narodu Hanny Suchockiej (1992-1993) - praca zakończona upadkiem rządu,
  2. Członek Zarządu Głównego Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego (1994-1998) - partia ta została w 2006 r. wykreślona z rejestru partii politycznych,
  3. Szef Gabinetu Politycznego Premiera Jerzego Buzka (1999–2000) - podał się do dymisji, motywując swoją rezygnację brakiem możliwości realizowania własnych pomysłów politycznych,
  4. Premier rządu IV RP (19.10.2005 - 10.07.2006) - zdymisjonowany, na jego miejsce partia desygnowała Jarosława Kaczyńskiego,
  5. Pełniący funkcję Prezydenta m.st. Warszawy (zarządca komisaryczny miasta) (20.07.2006 - 02.12.2006) - brawurowo przegrał wybory na prezydenta Warszawy ze znaną liberarzycą, czołową przedstawicielką Układu, Hanną Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej,
  6. Po porażce wyborczej, pomimo intensywnych zabiegów, nie udało mu się otrzymać znaczącej funkcji w strukturach rządowych, choć mówiło się o takich stanowiskach, jak minister edukacji, skarbu państwa, gospodarki lub spraw zagranicznych,
  7. Kandydat w konkursie na prezesa PKO BP (styczeń 2007) - po pierwszych przesłuchaniach przez radę nadzorczą banku oraz wstępnych negatywnych reakcjach, zdecydował się wycofać swoją kandydaturę,
  8. Nieoficjalny kandydat na prezesa PKN Orlen po zdymisjonowaniu Igora Chalupca (luty 2007) - prawdopodobnie nikt nie potraktował tej kandydatury poważnie.

Dla zachowania pełnego obiektywizmu i prawdy historycznej, należy wspomnieć, że Kazimierz Marcinkiewicz w niektórych dziedzinach nie jest zupełnie nieudolny. W odróżnieniu od innych prominentnych działaczy PiS, potrafi na przykład powiedzieć w języku angielskim co najmniej trzy słowa.

Z takimi kwalifikacjami i po takiej serii niepowodzeń, nieudolnemu Marcinkiewiczowi nie pozostawało praktycznie nic innego, niż udanie się na emigrację do kraju anglojęzycznego.

Emigracja wg Mleczki

Pozytywne aspekty emigracji

Emigracja jest jedną z głównych przyczyn dynamicznego rozwoju IV RP. Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż wśród emigrantów dominują osoby młodsze (w tym wielu wykształciuchów) i niezadowolone z sytuacji w Wolsce, które w przypadku pozostania w kraju z dużym prawdopodobieństwem mogłyby przeszkadzać. Długofalowym celem polityki emigracyjnej wolskiego rządu jest przyspieszenie tego procesu, do osiągnięcia optymalnej sytuacji demograficznej, kiedy w granicach Wolski pozostaną jedynie Moherowe berety oraz elektorat Samoobrony i LPR.

Nie do pominięcia są również aspekty ekonomiczne - osoby, które wyjeżdżają, zwalniają Państwo Wolskie z faktycznego wypłacania im wielu świadczeń np. kosztów edukacji w uczelniach państwowych, kosztów opieki zdrowotnej, świadczeń socjalnych itp. Generują natomiast skarbowi państwa dochód w przypadku podwójnego opodatkowania. Dzięki temu możliwe jest sfinansowanie programu taniego państwa, a także wielu kluczowych inwestycji.

Kolejna korzyść dotyczy poprawy wskaźników ekonomicznych wolskiej gospodarki i w efekcie daje rządowi możliwości pochwalenia się niezwykłą skutecznością działania. Na przykład, z racji wyjazdu setek tysięcy osób zmniejszeniu uległ wskaźnik bezrobocia, przy czym rząd nie musiał ponosić żadnych kosztów tworzenia nowych miejsc pracy. Wyjeżdżający zwalniają również dotychczas zajmowane lokale, dzięki czemu już wkrótce spełniona może zostać wyborcza obietnica 3 milionów mieszkań i to bez potrzeby budowy nawet jednego bloku.

Akcja "Powrót"

Pierwsze efekty programu "Powrót" zauważono już 22.10.2007

19.09.2007 - władze wzywają Wolaków do powrotu do kraju! Na pięć minut przed wyborami, władza zauważyła brak ponad 1,2 mln Wolaków, którzy wybrali życie za granicą.

Prezydent Lech Kaczyński i minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska postanowili zadziałać i ogłosili program pod hasłem "Powrót". Jak zapewniła pani minister, przedwyborczy termin akcji to wyłącznie zbieg okoliczności:

Patrz też

Linki zewnętrzne