Endless, Nameless

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Endless, Nameless - utwór amerykańskiego zespołu grunge'owego Nirvana (gitara i wokal - Kurt Cobain, bass - Krist Novoselic, perkusja - Dave Grohl), który w sposób oczywiście oczywisty mówi o losie IV RP pod okupacją liberałów.

Utwór pochodzi z wydanej w 1991 r. płyty "Nevermind" - drugiego albumu studyjnego zespołu. Z powodu spisku Układu, utwór nie został opublikowany na winylowej wersji płyty, zaś na krążku CD zespół musiał ukryć nagranie, nie wpisując go na listę ścieżek i wstawiając go po 10 minutowym okresie ciszy, następującym po ostatnim oficjalnym utworze albumu.

Inspiracje zespołu

Niewątpliwą inspiracją zespołu był los Wolski po wyborach 21.10.2007 roku, kiedy to kraj znalazł się pod okupacją sił zła. Siły odnowy są cały czas atakowane, ból po stracie władzy przez Partię jest ogromny, a liberałowie niszczą kraj. Ponieważ zespół rozpadł się w roku 1994 po śmierci Cobaina, utwór "Endless, Nameless" niewątpliwie uznać należy za proroctwo.

Tekst "Endless, Nameless"

Tekst piosenki zaczyna się od wolności słowa ludu, zmiażdżonej butem liberalnego okupanta. Jego prawdziwa natura zostaje odkryta, jednak jest już za późno. Ostatni sprawiedliwi wołają o pomoc, jednak ogrom przemocy liberałów niszczy ich. Ostatnia część piosenki mówi o przejrzeniu spisku oraz próbie odzyskania kraju przez PiS, skrzywdzone poprzez utratę stanowisk. Nie wiadomo, czy była to próba udana, gdyż utwór kończy się kilkuminutową partią instrumentalną.

Silence, here I am. I am, silence.
Bright and clear, it's what I am. Silence, I am.
Mother, father. Father, mother.
Death and violence. Exicitement, I am.
Dyin', lyin'. Dyin', fall to hell---aaoohh!
Mother, no was. No mas, Mama.
Still, silence. I am, hurt again. Imagine that, crime.
Here I am, (chargin').
Dead.
Die.

Inne utwory Nirvany mówiące o IV RP

Zespół opublikował też mnóstwo innych wybitnych utworów, stanowiących proroctwa opisujące IV RPi jej tymczasowe porażki. Są to między innymi:

Patrz też