Fakt

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Prezydent Kaczyński wypuścił karpia na wolność

"Fakt" (ang.: Fucked) - wydawana przez niemieckie wydawnictwo Axel Springer gazeta ukazująca się od 2003 roku. Ojciec Dyrektor, Jego Świątobliwość, Wszechwiedzący Tadeusz Rydzyk wyklął ją i wpisał do indeksu ksiąg zakazanych.

Niezwykle podłe i ohydne prowokacje brukowca

  1. 07.11.2006 - redaktor "Faktu", podszywając się pod asystenta Ojca Dyrektora, zadzwonił do sekretariatu ówczesnego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z prośbą o pomoc - Tadeuszowi Rydzykowi rzekomo popsuł się samochód i potrzebował on zastępczego środka lokomocji. Minister Jurgiel natychmiast wysłał rządową limuzynę wraz z kierowcą, aby wspomóc Ojca Tadeusza w potrzebie. [1]
  2. 13.08.2007 - podszywając się tym razem pod "księdza Roberta" pracującego w Radiu Maryja, redaktorzy "Faktu" przeprowadzili rozmowę telefoniczną z Krzysztofem Bosakiem. Rzekomo z rozkazu Ojca Rydzyka, kazali mu zrezygnować z występu w "Tańcu z Gwiazdami". Bosak próbował się bronić twierdząc, że podpisał umowę i za rezygnację musiałby zapłacić "pięciocyfrową karę". W końcu jednak zadeklarował: "Jeżeli by się okazało, że wybory odbędą się jesienią, to zrezygnuję", a chwilę później wysłał SMS-a z pozdrowieniami dla Ojca Dyrektora: "Proszę przekazać ode mnie serdeczne pozdrowienia dla ojca Tadeusza".
  3. 13.08.2007 - drugą ofiarą tej podłej prowokacji był Wojciech Wierzejski, do którego dziennikarze zadzwonili, aby przekonał kolegę do rezygnacji z udziału w "Tańcu z Gwiazdami": "Ojciec Rydzyk uważa, że to widowisko niemoralne. Pełno tam golizny, erotyki, kobiety pokazują piersi i pośladki". Wojtek próbował bronić kolegi twierdząc, że Krzysiek bierze udział w programie nie ze względu na goliznę, ale dlatego, że jego udział w tak popularnym widowisku może się przełożyć na lepszy wynik wyborczy Bosaka. W końcu jednak zadeklarował, że już wcześniej próbował odwieść Krzyśka od udziału w show, o którym ma podobne zdanie, co ksiądz Robert. Obiecał też, że niezwłocznie zadzwoni do Bosaka w tej sprawie.
  4. 27.11.2007 - Donald Tusk ujawnił, że w dniu 29.11.2007 będzie redaktorem naczelnym "Faktu", co stanowi oczywiste wyjaśnienie dla ohydnych prowokacji tego brukowca. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" redaktor naczelny Tusk, opowiada o swoich planach wobec dziennika:
  5. 03.07.2020 - niemiecki szmatławiec dopuszcza się haniebnego i podłego ataku na Zrodzonego Przez Błogosławione Łono i Wykarmionego Przez Błogosławione Piersi, drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcę dobrej zmiany Andrzeja Dudę (pseudonim sceniczny: "Maliniak") publikując z gruntu fałszywe, tak zwane informacje o rzekomym ułaskawieniu pedofila (skazanego w 2013 r. za wieloletnie znęcanie się nad konkubiną oraz córką i uszkodzenie ciała tej ostatniej - art. 207 par. 1 i 157 par. 2 - oraz za przestępstwo z art. 197 par. 3, pkt. 2 i 3 - zgwałcenie małoletniej poniżej 15 lat, w dodatku będącej członkiem najbliższej rodziny, czyli kazirodztwo):

Patrz też

Linki zewnętrzne