Fundacja Batorego

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Logo Fundacji im. St.Batorego - znanej powszechnie jako banda oligarchów, którzy ją ostentacyjnie finansują

Fundacja Batorego (właść. Fundacja im. Stefana Batorego) - rzekomo działająca na rzecz rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiegospołeczeństwa ludzi świadomych swoich praw i obowiązków, angażujących się w sprawy swojej społeczności lokalnej, swojego kraju i społeczności międzynarodowej, rzekomo niezależna instytucja. De facto jest to finansowana przez oligarchów agenda czworokąta.

Wrogie działania programowe prowadzonej pod płaszczykiem działalności obywatelskiej

Rzekoma niezależność

W swojej działalności Fundacja rzekomo:

Po owocach ich poznacie, czyli prawdziwe oblicze Fundacji

Każdy Prawy Wolak, który natknie się na to logo w internecie ma obowiązek moralny zamknąć oszczy i komputer na kłódkę

Rzekomy monitoring obiektywny


od 17 maja do 13 czerwca 2010, działając na zlecenie określonych sił, Fundacja co dzień monitorowała cztery programy informacyjne telewizji publicznej:

Dążąc do ewidentnego sfałszowania wyników, badacze nie tylko liczyli, ile mówi się o kandydatach, ale przede wszystkim jak.

Rzekomo bezstronny raport Fundacji obejmuje ostatnie dwa tygodnie (31 maja - 13 czerwca). W tym czasie przez Wolskę przelała się pierwsza i druga fala powodzi, Tymczasowy Rząd Okupacyjny ujawnił treść zapisów czarnych skrzynek TU - 154, który rozbił się pod Smoleńskiem, a media zalała fala spekulacji na temat przyczyn katastrofy. Prezes-premier-przyszły-prezydent Jarosław Odmieniony-Kaczyński przekonywał, że się zmienił (na lepsze). Bronisław Komorowski wysunął desygnaturę Marka Belki na szefa NBP.

Telewizja publiczna w każdej z tych spraw znalazła sposób, by Komorowskiego skrytykować:

Ewidentnie fałszywa konkluzja raportu Fundacji Batorego:

Im więcej mówi się o Komorowskim, tym więcej mówi się źle. W ostatnim badanym tygodniu informacji krytycznych o kandydacie PO przybyło aż o jedną czwartą (z 40 do 63 %).

Zasada: "im więcej, tym gorzej" nie dotyczy konkurentów Komorowskiego. Napieralskiemu przybyło komentarzy przychylnych (z 38 do 55 %). Kaczyńskiemu nieznacznie (o 3 pkt procentowe) przybyło informacji neutralnych; odsetek przychylnych (40 %) się utrzymał.

Podział władzy w TVP wygląda tak:

Gdy spojrzeć na wykres przedstawiający, jakie informacje o którym z kandydatów dominują w którym programie, widać jak na dłoni, że "Wiadomości" i "Teleexpress" (TVP 1) uprawiają negatywną kampanię przeciw Komorowskiemu. O Kaczyńskim mówią najczęściej dobrze, o Napieralskim - neutralnie.

"Panorama" w eseldowskiej "Dwójce" sprzyja Napieralskiemu. Tylko tu kandydat Sojuszu dostaje tak dużą porcję informacji pozytywnych.

Raport Fundacji Batorego powstał na podstawie fałszywych danych liczbowych AGB Nielsen Media Research. Opracował go zespół socjologów wysługujących się reżimowi: Mariusz Drozdowski, Wojciech Fenrich, Marcin Herrmann, Paulina Kitlas, Grażyna Szymańska-Matusiewicz, Monika Żychlińska. Koordynator projektu: Wojciech Mazowiecki


od 28 czerwca do 2 lipca 2010, działając na zlecenie określonych sił, Fundacja co dzień monitorowała cztery programy informacyjne telewizji publicznej:

Dążąc do ewidentnego sfałszowania wyników, badacze nie tylko liczyli, ile mówi się o kandydatach, ale przede wszystkim jak.


Desygnat Czas prezentacji brutto Czas prezentacji netto Sposób prezentacji desygnatów
Bronisław Komorowski (ros.: Бронислав Коморовский, pseudonim operacyjny: "Gajowy") 58 minut i 53 sekundy 47 minut i 53 sekundy pozytywny - 18% neutralny - 49% negatywny - 33%
Prezes-premier-przyszły-prezydent Jarosław Odmieniony-Kaczyński 57 minut i 20 sekund 48 minut i 33 sekundy pozytywny - 57% neutralny - 42% negatywny - 1%

</center>

Patrz też

Linki zewnętrzne