Grillowanie

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop


Definicja i charakterystyka ogólna

Grillowanie (inaczej: pieczenie na ruszcie) - proces obróbki termicznej produktów żywnościowych na wolnym ogniu, nadający im charakterystyczne walory organoleptyczne - wygląd, smak i aromat. Grillowanie prowadzi się na ruszcie (grillu), który stanowi konstrukcję z metalowych prętów, umieszczoną nad paleniskiem.

Podczas grillowania obróbka cieplna prowadzona jest bez dodatku tłuszczu, co jest niesłychanie korzystne z punktu widzenia racjonalnego żywienia, w szczególności w kontekście obserwowanego od lat, a zwłaszcza w słusznie minionych okresach PRL i III RP, nadmiernego spożycia energii i generowanej nim otyłości wśród społeczeństwa.

Grillowanie stosowane jest w zasadzie do przyrządzania produktów mięsnych (w tym wszelkiego rodzaju kiełbas i kaszanek) oraz ryb, choć z powodzeniem wykorzystywane być może także do obróbki termicznej warzyw lub owoców, a także serów, w tym szczególnie wartościowego z powodów patriotycznych oscypka. Ze względu na specyficzne walory smakowo-zapachowe szczególnie godna polecenia jako półprodukt do grillowania jest kiełbasa wyborcza.

Urządzenia do grillowania

Jako źródło ciepła w procesie grillowania zasadniczo wykorzystuje się grille opalane węglem drzewnym lub specjalnymi brykietami, jakkolwiek na rynku dostępne są także różnego rodzaju urządzenia elektryczne lub gazowe.

Klasyczne grille często występują w formie przenośnej, na nóżkach lub wózku, choć budowane są także grille stałe, na zewnątrz budynków (np. w ogrodach) i w pomieszczeniach, np. restauracji. Urządzenia takie mają zazwyczaj postać ogniotrwałej (najczęściej metalowej) misy z osłoną wyposażoną w punkty mocowania rusztu. Grill może być też wyposażony w daszek z kominem, podstawki do naczyń, zestaw specjalnych przyborów (np. dmuchawa) i sztućców itp.

Rozpowszechniane przez wrogów kłamstwa o grillowaniu

Zgodnie ze swoją standardową filozofią zakłamywania historii i przypisywania sobie przez wszelkiej maści wrogów IV RP sukcesów i zasług wypracowanych w trudzie i znoju przez patriotów z Najlepszego Rządu w Dziejach Wolski, sterowani przez określone siły autorzy oficjalnego piśmiennictwa kulinarnego bezczelnie podają, że proces grillowania znany i stosowany był w Wolsce już od dziesięcioleci.

Najlepszą ilustracją takich bezczelnych nadużyć semantycznych może być na przykład cyniczne fałszerstwo, jakim posłużono się, umieszczając kłamliwą informację o grillowaniu w wydanej - co charakterystyczne - w okresie stanu wojennego (1982), całkowicie zakłamanej i podporządkowanej interesom komunistów "Kuchni Polskiej" (ISBN 83-208-0200-8).

Porażająca prawda o grillowaniu wychodzi na jaw!

Jak uczą doświadczenia historii Wolski, każde kłamstwo lub intryga wrogów narodu i ich popleczników, wymierzone w żywotne interesy IV RP lub jej Wielkich Ojców, wcześniej czy później muszą zostać zdemaskowane.

Tak oczywiście było również w przypadku grillowania, o którym cała prawda została brawurowo ujawniona w dniu 30.04.2009 przez największego w dziejach Wolski bojownika o prawdę historyczną i honor, Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", nie bacząc na realne groźby brutalnych represji ze strony okupantów, prostolinijnie stwierdził:

Jak więc z przytoczonego porażającego dowodu ponad wszelką wątpliwość wynika, grillowanie wynalezione zostało i wprowadzone do powszechnej praktyki dopiero w latach 2005 - 2007, w efekcie niespotykanie mądrych i sprawiedliwych rządów Jarosława Kaczyńskiego, które jednak zostały brutalnie i całkowicie bezprawnie przerwane w wyniku bezczelnie zmanipulowanych wyborów z 21.10.2007.

W swej wypowiedzi prezes-premier Kaczyński zwrócił również uwagę na niespotykanie istotny fakt autentyczny, że o ile za czasów jego gabinetu, dzięki niesłychanie wysokiemu wzrostowi konsumpcji, grillowanie dostępne było dla wszystkich obywateli, o tyle za czasów tymczasowo rządzących Wolską liberałów, grillować mogą jedynie oligarchowie osiągający dochody ponad 1500 złotych brutto oraz bogacze zarabiający ponad 8 złotych na godzinę.

W dalszej części wywiadu Ojca Narodu, głęboko słusznie formułuje on i błyskotliwie diagnozuje alternatywę, przed którą stają obecnie prawdziwi wolscy patrioci:

Choć prezes-premier Kaczyński nie powiedział tego wprost, to jednak dla każdego prawdziwego Wolaka-patrioty oczywiście oczywiste jest, że mając do wyboru proponowany przez liberałów i prowadzący do zagłady ojczyzny jałowy korporacjonizm lub głęboko słuszne grillowanie, bez namysłu wybierze to drugie.

Wart zapamiętania jest również fakt, że prezes-premier Kaczyński w swej nieskończonej dobroci, w imię zasady "dobrem zło zwyciężaj", obiecał również, że pamiętać będzie także o tych wszystkich niedostatecznie uświadomionych lub wręcz wrogich obywatelach, którzy stosują inne od grillowania metody obróbki termicznej żywności, a więc gotowanie (w tym gotowanie ciśnieniowe i na parze), duszenie, smażenie lub pieczenie (z zapiekaniem i opiekaniem włącznie).

Geneza wprowadzenia grillowania przez Ojca Narodu do wolskiej kuchni

Powszechnie znany jest oczywiście oczywisty fakt, że wszelkie działania Jarosława Kaczyńskiego podporządkowanejednemu zasadniczemu celowi: dobru Wolski i jej emanacji państwowej - IV Rzeczypospolitej.

Generalny ten postulat stał również u podstaw wprowadzenia grillowania do praktyki życia codziennego w Wolsce, które wynikało z następujących przyczyn:

 1. Konsekwentne wprowadzenie grillowania spowoduje bez wątpienia znaczny spadek zużycia gazu ziemnego przez gospodarstwa domowe, co w konsekwencji powinno już w krótkim czasie uniezależnić Wolskę od dostaw gazu z wrogiej Rosji i będzie jednocześnie spektakularną i godną odpowiedzią na przestępcze plany budowy przez nią w porozumieniu z Niemcami wymierzonego w żywotne interesy IV RP gazociągu północnego.
 2. Wygenerowany powszechnym grillowaniem wzrost zużycia węgla drzewnego spowoduje, że paliwo to w innych niż grillowanie zastosowaniach będzie musiało być zastąpione węglem kamiennym lub brunatnym, co w sposób oczywiście oczywisty spowoduje konieczność zwiększenia jego wydobycia, a w konsekwencji wygeneruje wzrost zatrudnienia w górnictwie, co jest szczególnie istotne w warunkach galopującego bezrobocia, nieodłącznie związanego ze spowodowanym przez rządy PO światowym kryzysem gospodarczym.
 3. Szerokie spożywanie potraw grillowanych, przygotowywanych bez dodatku tłuszczu, bez wątpienia przyczyni się do poprawy stanu zdrowia społeczństwa, a zwłaszcza ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób cywilizacyjnych, jak na przykład otyłość, miażdżyca naczyń krwionośnych czy zawały serca. Jak doskonale wie Ojciec Narodu, utrzymanie społeczeństwa w dobrym zdrowiu i kondycji, jest bez wątpienia warunkiem koniecznym dla odzyskania zwojewódczonej Wolski z brudnych łap wrogów narodu i ostatecznego rozwiązania kwestii przestępczej szajki liberałów.
 4. Upowszechnienie grillowania dało zdecydowany i jednoznacznie jednoznaczny odpór podłym nadużyciom semantycznym i kpinom wrogów narodu, którzy stale i z wyprzedzeniem podejmują działania mające na celu zdyskredytowanie jedynie słusznych inicjatyw Ruchu Oporu. Przykładem takiej oburzającej prowokacji mogą być emitowane jesienią 2008 roku rzekome reklamy banku ING Bank Śląski, a w rzeczywistości bezczelne i prymitywne spoty propagandowe okupantów, w których znany wróg narodu, mierny i skorumpowany aktorzyna Marek Kondrat wykpiwa niespotykane sukcesy Ruchu Oporu pod przywództwem prezesa-premiera Kaczyńskiego, mówiąc między innymi:

Swoją deklaracją Jarosław Kaczyński niewątpliwie porażająco udowodnił, że nasza kiełbasa faktycznie przegoniła kiełbasę ich.

Społeczno-polityczne skutki wynalezienia grillowania

Jak wyszło na jaw już w dniu 02.05.2009, wspaniały wynalazek naukowców z PiS stał się podstawą do utworzenia w ramach IV RP nowego bytu społecznego, jakim jest Wolska Grillująca, stanowiąca - do pewnego momentu - niewątpliwą awangardę sił postępu i rozwoju.

O tym spektakularnym fakcie z dumą WSI|poinformował]] w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" jeden z głównych spindoktorów Ruchu Oporu, Jacek Kurski:

Jednocześnie pan Kurski odważnie poinformował społeczeństwo, że do produktów z poświęceniem grillowanych przez Wielkiego Grillownika oraz jego kuchcików dla Narodu, zjednoczeni w przestępczym Układzie wrogowie narodu ukradkiem dodawali substancje, które w wyniku ogrzewania przedostawały się do atmosfery i w postaci toksycznych oparów penetrowały - z wiadomymi skutkami - organizmy obywateli Wolski Grillującej:

W tym miejscu należy z całą mocą podkreślić, że bezczelnie rozpowszechniane przez okupantów zarzuty, iż niestrawność obserwowana wśród obywateli Wolski Grillującej spowodowana była faktem wykorzystywania do grillowania przez kuchenną ekipę Wielkiego Mistrza Grillowania produktów nie pierwszej świeżości, stanowią jedynie wymysł pijarowców Platformy Obywatelskiej i są całkowicie kłamliwe.

O tym, że cały postępowy świat nie daje się nabrać na podłe próby zdyskredytowania niesłychanych sukcesów PiSjanizmu, a w szczególności osiągnięć Wielkiego Grillownika i ekipy jego kuchcików, świadczy niezbity fakt historyczny spontanicznego ukucia przez patriotycznie zorientowanych obywateli wymownego powiedzenia, ilustrującego rolę odgrywaną przez Ojca Narodu i jego niebywałe wprost zasługi w budowie IV RP:

Zastał Polskę kartoflaną
a zostawił grillowaną


Głęboką słuszność tej skróconej charakterystyki Wielkiego Mistrza Grillowania, a tym samym dojrzałą mądrość i patriotyzm ludu - twórcy powiedzenia, potwierdza ponad wszelką wątpliwość jasna i szczera deklaracja samego Mistrza Rusztu, który dniu 08.05.2009, w programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN 24, ujawnił radosną dla wszystkich prawdziwych patriotów informację, że umożliwienie grillowania ludowi - pomimo kłód rzucanych przez okupantów pod nogi grillowników - jest i pozostanie strategicznym celem sił Wolności i Postępu:

Kluczowa rola grillowania w miażdżącym sukcesie Partii w jakichkolwiek wyborach

Joachim "Gensek" Brudziński w dniu 15.07.2011 w wywiadzie dla portalu money.pl, poinformował struchlałą Platformę, że nie ma ona żadnych szans, ponieważ:

Haniebne próby bezczelnego utrudniania i wykpiwania grillowania przez wrogów narodu i zniechęcania do niego społeczeństwa

Grillowanietuska.jpg

Jak było do przewidzenia, niesłychane sukcesy PiS we wszystkich dziedzinach życia, a zwłaszcza w zakresie grillowania, są na każdym kroku podważane i wykpiwane przez czynowników Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, z samym jego marionetkowym hersztem Donaldu Tusku na czele.

Doskonałą okazją dla wrogów narodu do takich właśnie bezczelnych i wściekłych ataków na PiS i jego prezesa, Jarosława Kaczyńskiego, są systematycznie zwoływane przez okupantów w ramach różnych kampanii wyborczych sabaty partyjne i jednocześnie seanse nienawiści liberałów, dla zamydlenia oszczu nazywane "konwencjami wyborczymi", jak również bezczelne indywidualne wystąpienia poszczególnych przedstawicieli liberalnych okupantów.

 1. W dniu 16.05.2009 w Katowicach, podczas jednego z Parteitagów przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, haniebny atak na grillowanie i samego Wielkiego Wynalazcę Grillowania, przypuścił samozwańczy premier Wolski, Donaldu Tusku, który ośmielił się w oburzający sposób kpić z największych osiągnięć PiSjanizmu i ich twórcy, proponując jednocześnie jako głęboko szkodliwą alternatywę dla grillowania, typowo liberalne i antypatriotyczne odrzucenie słusznej dumy z osiągnięć Wolski w latach 2005 - 2007:
 2. W dniu 12.06.2010 na antenie wrogiej TVN 24, znany wróg narodu i fałszywy katolik Jarosław Gowin, bezskutecznie próbując podważyć największe osiągnięcie i jednocześnie niekłamany autorytet i ogromną charyzmę prezesa-premiera-przyszłego-prezydenta Jarosława Odmienionego-Kaczyńskiego, bezczelnie wezwał Wolaków do jawnego buntu i zdrady Ojczyzny, poprzez powstrzymanie się od grillowania. Korzystając z okazji, pan Gowin usiłował także zniechęcić Wolaków do udziału w kolejnej błyskotliwej inicjatywie prezesa-premiera-przyszłego-prezydenta Jarosława Odmienionego-Kaczyńskiego - wyjazdach na plażę do Egiptu:

Haniebne próby wykorzystywania grillowania do wściekłych ataków na IV RP

Błyskotliwe sukcesy seryjnie osiągane dzięki powszechnemu wdrożeniu przez Naszą Partię grillowania do kanonu patriotycznych rozrywek ludu pracującego miast i wsi, stanęły oczywiście kością w oku wszelkiej maści wrogom narodu wolskiego i elementom animalnym z Unii Euro Wyimaginowanej Wspólnoty z Której Dla Nas Niewiele Wynika (copyright by Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak")). Z tego właśnie powodu, złowrogie te siły natychmiast podjęły brutalną akcję bezprawnego zawłaszczenia genialnego wynalazku Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Skromnego Pracownika Winnicy Pańskiej, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, dla niepoznaki, ale przede wszystkim w celu uniknięcia odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich, nadając mu kompletnie bezsensowną i obcą wolskiej tradycji nazwę "barbecue" (wym.: barbekju). Jednocześnie bezczelni siepacze unijnego reżimu zaczęli na bezprecedensową skalę wykorzystywać ten proces obróbki termicznej do bezpardonowych ataków na Biało-Czerwony Obóz i IV RP:

 1. "Bruksela wciąż ma nadzieję, że grillowanie Polski spowolni reformy PiS" - Tomasz Bielecki na portalu polityka.pl (27.06.2018)
 2. "Widać, że ta stara Unia grilluje nasz region Europy, ale w poniedziałek ci sami europosłowie, którzy chcieli, żeby była debata o Polsce, a także Grupie Wyszehradzkiej, odrzucili wniosek o debatę na temat Francji i pobicia w Paryżu przez policję sędziów sądu apelacyjnego" - Richard Henry Czarnecki w Programie I Polskiego Radia (16.01.2020)
 3. "Grillowanie Polski trwa w najlepsze! KE prosi o pomoc unijnych prawników" - na portalu telewizjarepublika.pl (01.02.2020)
 4. "Wiele osób w Polsce wierzyło, iż Ursula von der Leyen będzie pamiętać, że głosy polskiej delegacji Prawa i Sprawiedliwości zaważyły o tym, że została szefową Komisji Europejskiej. Miało nadzieję, że wraz z jej wyborem skończy się grillowanie Polski. [...] Ze względu na nieustające grillowanie Polski, stosowanie podwójnych standardów, ordynarne zwalczanie polskiej konkurencji, najbardziej racjonalnym posunięciem byłoby jej opuszczenie" - Liliana Borodziuk na portalu pressmania.pl (09.04.2020)
 5. "Kolejna odsłona grillowania Polski przez instytucje UE. W poniedziałek ma ukazać się wyjątkowo krytyczny raport PE na temat stanu polskiej praworządności" - na portalu wpolityce.pl (24.05.2020)
 6. "Te usilne próby grillowania Polski w różnych gremiach europejskich mają stygmatyzować Polskę czy Węgry. Czyni się to z nadzieją, że dotrze to do ośrodków analitycznych określających ratingi czy ceny pożyczek, które zaczną rosnąć; że warunki ekonomiczne zmienią się na tyle, iż polskie władze nie będą mogły zapewnić rozwoju kraju i w ten sposób można będzie doprowadzić do upadku tego rządu" - Witold Waszczykowski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (25.07.2020)

Patrz też

Linki zewnętrzne