Haniebny słownik nowych znaczeń

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wprowadzenie

W miarę systematycznie i lawinowo rosnącego poparcia społecznego dla jedynego jedynie słusznego desygnata na urząd prezydenta IV RP, Jarosława Kaczyńskiego, które w pierwszej dekadzie maja 2010 roku osiągnęło poziom faktycznie gwarantujący mu miażdżące zwycięstwo już w pierwszej turze wyborów, najbardziej zajadli wrogowie Wolski i wszelkiej maści sprzedawczykowie, usiłują bezczelnie dezawuować wspaniałe sukcesy Ruchu Oporu i jego bohaterskiego przywódcy oraz cynicznie naigrywać się z przodującej siły Narodu w postaci Prawych Wolaków z Podniesionymi Głowami.

W tej bezprzykładnej nagonce na najwybitniejszych patriotów, pierwsze skrzypce grają oczywiście członkowie przestępczej szajki politycznych i medialnych karłów, która działa na bezpośrednie zlecenie reżimu okupacyjnego.

Z tej właśnie zbrodniczej organizacji wywodzi się znany wichrzyciel i mierny dziennikarzyna, kadrowy agent SB, WSI, KGB, BND i Mosadu Tomasz Lis, który w obliczu śmiertelnego zagrożenia, w ostatnim odruchu rozpaczy, usiłuje ośmieszać ogólnowolskie siły postępu i rozwoju oraz sympatyzujące z nimi rzesze prawych Wolaków.

W ramach takich właśnie działań, tajny agent Lis opublikował na łamach wrogiego dziennika "Gazeta Wyborcza", haniebny materiał, nazwany przez niego "Nowym słownikiem nowych znaczeń", będący w rzeczywistości kompromitującą próbą wypaczenia i wykpienia najważniejszych dla każdego Wolaka-patrioty pojęć i wartości.

W celu utrwalenia dla potomności tego haniebnego aktu zdrady narodowej, poniżej przedstawiono pełną treść tego niebywale haniebnego "słownika".


Haniebny słownik nowych znaczeń Tomasza Lisa1)

  1. Prawy Polak - Polak popierający PiS i Jarosława Kaczyńskiego
  2. Siły rozłamu - wszyscy, którzy nie podpisują się pod narodowo-katolicką wizją świata i Polski
  3. Salon - osoby publiczne, które myślą inaczej niż my
  4. Monopol władzy - sytuacja, jaka miałaby miejsce, gdyby PO miała i prezydenta, i premiera (gdy funkcje te sprawowali bracia bliźniacy, był to element politycznego pluralizmu)
  5. Film dokumentalny - dwugodzinna sonda uliczna, w której z założenia mogą się pojawiać wyłącznie głosy zgodne z poglądami autorów sondy
  6. Zaszczuwanie prezydenta - jakakolwiek krytyka Lecha Kaczyńskiego (nazywanie Aleksandra Kwaśniewskiego agentem Rosjan, a Lecha Wałęsy agentem SB było ukłonem złożonym prawdzie)
  7. Program informacyjny - program informujący, dlaczego trzeba popierać Jarosława Kaczyńskiego
  8. Prawdziwy Polak - zwolennik PiS-u, najlepiej jeśli nie lubi liberalizmu, wszelkich mniejszości, w szczególności seksualnych, oraz obcych, w szczególności Rosjan i Niemców
  9. Establishment - ci, których nie możemy zastąpić z racji swego talentu, ale których chcielibyśmy zastąpić z pomocą wspieranej przez nas partii
  10. Solidarność - wspólnota tych, którzy myślą tak jak my (inni nie myślą)

Przypisy

1) Słownik zaczerpnięty został z felietonu Tomasza Lisa pod tytułem "Jednomyślność kontra pluralizm", opublikowanego na portalu wyborcza.pl w dniu 07.05.2010

Patrz też

Linki zewnętrzne