Hardcore Negotiator

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Tak w założeniu miały wyglądać twarde negocjacje w Brukseli ...
... a tak wyglądały w praktyce: na zdjęciu modelowa reakcja twardego negocjatora na dowolne pytanie

Hardcore Negotiator - zaszczytny przydomek nadany przez minister spraw zagranicznych IV RP Annę Fotygę, ( vel Pulardę, vel Dyplomatołka, premierowi Jarosławowi, jednemu z Braci Mniejszych (łac.: Gemini Minores) Zjawiska biologicznego, po doskonale przeprowadzonych przez niego negocjacjach w Brukseli.

Prowadzenie hardcorowych negocjacji polega na stosowaniu nowatorskiej techniki rokowań, co charakteryzuje się odpowiadaniem na wszystkie pytania strony przeciwnej krótkim, acz dosadnym zdaniem "a do no", co wrogowie narodu próbują tłumaczyć jako "nie wiem" (ang.: I don’t know).

Ta wysublimowana technika negocjacji zakłada również natychmiastowe zapominanie, o co w czasie negocjacji chodziło, przez co Hardcore Negotiator (a także towarzyszące mu osoby, w tym wypadku Dyplomatołek), nie może być podejrzany o stronniczość, uleganie cudzym wpływom lub prowadzenie polityki zagranicznej niezgodnej z interesem narodowym]] Wolski i Wolaków.

Zdaniem pani minister (vel Pularda, vel Dyplomatołek), Wolska posiada aż dwóch HcN, z których jeden jest lepszy od drugiego i odwrotnie. Na dodatek są do siebie niezwykle podobni (ang.: identical twins, nie mylić z twin towers), co jest ich dodatkową cenną zaletą.

Inne przykłady twardej polityki zagranicznej

Założenia twardej polityki zagranicznej doprecyzował premier Jarosław Kaczyński, opisując na przykładzie Radka Sikorskiego, jak nie należy tego robić:

Rozwijającgenialną myśl Naczelnego Stratega, im mniej Wolska uzyska w negocjacjach międzynarodowych, tym więcej powodów do dumy, albowiem - zgodnie ze starowolskimi zwyczajami "boso ale w ostrogach" oraz "zastaw się, a postaw się" - Wolacy swoją dumę i honor mają, i nie pozwolą, by ich pomiatać jakimiś zawstydzającymi bezzwrotnymi dotacjami. Oczywistym jest, że tylko brak jakichkolwiek żądań podczas rozmów międzynarodowych pozwoli uzyskać Wolsce należny w świecie szacunek.

25.08.2010 - bohatersko protestując przeciwko strusiej polityce wobec Rosji prezydenta-uzurpatora restaurowanej III RP - Bronisława Komorowskiego (ros.: Бронислава Коморовсково, pseudonim operacyjny: "Gajowy") - najwybitniejsza minister spraw zagranicznych IV RP - legendarna Anna Fotyga - odeszła ze stanowiska szefowej misji MOP w Gruzji.

Patrz też

Linki zewnętrzne