Henryk Jankowski

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Ksiądz Jankowski po przemianie wody w wino, foto: Agencja Gazeta
Oraz cud odwrotny
Ksiądz Jankowski z dwoma młodymi chłopcami wychowanymi na ochroniarzy
Jedyne takie wino
Nowoczesna architektura ołtarza w kościele św. Brygidy, projekt: Henryk Jankowski

Henryk Jankowski - ksiądz, a nawet prałat, producent wina oraz wody święconej. Posiadacz swojej teczki. Przyszły operator sieci telefonii komórkowej "Prałat Mobile".

Dokonania

Prałat Jankowski jest jednym z poważniejszych sojuszników Jarosława Kaczyńskiego w walce z Układem. Wielokrotnie z ambony głosił prawdę o liberalnych i postkomunistycznych lewicowych organizacjach i mediach (TVN, "Gazeta Wyborcza") i namawiał do chrześcijańskiego wybaczenia sobie zakupu kolejnego Jaguara (nie mylić z Maybachem Ojca Dyrektora).

Ksiądz Henryk Jankowski posiada również boską moc przemiany wody w wino, co zaprezentował na łamach "Gazety Wyborczej".

Ponadto wykazuje dużą troskę o wychowanie wolskiej młodzieży, co nie podobało się opanowanemu przez Układ sądowi, który wytoczył mu proces o rzekomą pedofilię.

Najnowszym projektem Instytutu Księdza Prałata Henryka Jankowskiego ma być nakręcenie filmu o Henryku Jankowskim (reżyserować ma Mel Gibson), w planach jest także seria kosmetyków firmowana nazwiskiem prałata ("Henry J. - Zabójcza broń 5") oraz sieć klubokawiarni w największych miastach Wolski. [1]

Walka z alkoholizmem

  1. Wino "Monsignore" - białe i czerwone, czyli "flaga".
  2. Prałacka - "Rzeczpospolita": Nowy pomysł ks. Henryka Jankowskiego: Prałacka - tak się ma nazywać nowa wódka z wizerunkiem prałata.

Entuzjaści księdza prałata oczekują, że następną jego inicjatywą będzie sieć domów publicznych sygnowanych przez instytut imienia prałata. Skoro "Wszystko jest dla mądrych ludzi"?

Wizje i proroctwa

Ks. Jankowski krytykował nowy rząd i chwalił poprzednią ekipę. - "To zły rok dla tego kraju. Szczególnie jego końcówka, to, co dzieje się w polityce, jest nie do przyjęcia. Premier Tusk, zamiast realizować obietnice, martwi się tylko o swoje" - mówił.

Ksiądz przyznał, że był rozczarowany porażką wyborczą PiS. - "Byłem mocno zawiedziony, że PiS nie wygrało. Jest jednak samo sobie winne. Zamiast tępić biznesmenów (...), powinno się skupić na tym, co robić, aby zwiększyć liczbę bogatych w Polsce" - wyjaśnił w rozmowie "Rz".

Osobiste sympatie

Według informacji podawanych w Wikipedii, ksiądz Jankowski jest "miłośnikiem Orderów". Zapewne chodzi tu o lewacko-masońską brytyjską grupę muzyczną "New Order".

Prałat Jankowski wykazuje także spore zainteresowanie handlem, które to hobby dwukrotnie prezentował na łamach krajowych mediów. Jest również projektantem mody klerykalnej oraz architektem kościelnym, co również wielokrotnie i z ogromnym rozmachem prezentował w kościele Św. Brygidy w Gdańsku.

Ksiądz Henryk również bardzo lubi dobrze zjeść, co zresztą co roku mogą sprawdzić członkowie rządu IV RP na jego imprezie urodzinowej.

W 2006 roku otrzymał z IPN swoją teczkę, toteż wkrótce możemy spodziewać się nowych zainteresowań księdza prałata, właśnie w tym kierunku.

Skromność przystoi kapłanowi

Ksiądz Henryk Jankowski potwierdził swoje zamiłowanie do luksusów. Nowy nabytek prałata to warty ponad mln , 150-metrowy apartament w centrum Krynicy-Zdroju. Choć głównym lokatorem nowego lokum będzie sam ksiądz, to - jak twierdzi "Dziennik" - oficjalnie kupił go Instytut jego imienia.

  • "Kapłan zawsze pozostaje kapłanem. Inwestowanie w luksusowe apartamenty nie przystoi" - komentuje proboszcz bazyliki Mariackiej w Gdańsku, ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz.

Najpierw był import wytrawnego czerwonego wina z Australii, które ksiądz Jankowski firmował własnym wizerunkiem. Następnie powstała fundacja, która miała zapewnić fundusze na działalność instytutu. Ten zaś powołano w celu ochrony dziedzictwa narodowego oraz tradycji niepodległościowej i solidarnościowej. SKOK-i, Optimus oraz firma Ryszarda Krauzego stały się jego głównymi sponsorami.

Pierwszym projektem handlowym instytutu była woda mineralna, następnym - zakup kawiarni koło Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie, gdzie podczas Euro 2012 ma powstać centrum biznesowo-kulturalne. Sieć klubokawiarni w 16 największych miastach Wolski to następny cel księdza. przy tym wszystkim drogie samochody i kosztowne ubrania, które stale towarzyszą prałatowi wydają się zwykłymi drobiazgami.

Apartament kupiony został podobno od firmy Cechini, która jest m.in. producentem wody mineralnej Jankowski. Instytut prałata rozważa możliwość przebudowy mieszkania tak, aby dostosować je do potrzeb chorych i niepełnosprawnych. Według "Dziennika" ma to związek z pogarszającym się stanem zdrowia księdza. Przedstawiciele instytutu w kontrowersyjnym zakupie nie widzą nic złego. Zapewniają, że nabycie lokalu to nic innego jak wykorzystanie trafiającej się okazji.

  • "Cenę metra ustalono na 8,5 tys. . Do tego dochodzi koszt wyposażenia, czyli jakieś 100 tys. . Ceny w Krynicy zazwyczaj są dużo wyższe" - tłumaczy Stanisław Słabiński.

Ataki na księdza

W grudniu 2018 r. osławiona "Gazeta Wybiórcza" w dodatku "Duży Format" opublikowała oszczerczy reportaż niejakiej Bożeny Aksamit, w którym opisana jest m.in. historia Barbary Borowieckiej, rzekomo jednej z ofiar ks. Henryka Jankowskiego. Kobieta była dzieckiem, gdy duchownyjeszcze jako wikariusz ze św. Barbary w Dolnym Mieścierzekomo miałwielokrotnie molestować:

Patrz też

Linki zewnętrzne