Jan Olszewski

Z Muzeum IV RP
Wersja z dnia 20:18, 21 mar 2016 autorstwa Opornick (dyskusja | edycje) (Dod. linki wewn.)

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Olszewski z członkiem rządu Olszewskiego
Lech Kaczyński realizuje zalecenia swego czołowego doradcy, odznaczając "premiera pierwszego rządu III RP, który usiłował wprowadzić w Polsce zmiany" (fot.: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP - www.prezydent.pl)

Jan Ferdynand1) Olszewski vel Wicepierdoła lub Koala - prawnik, aktor filmowy, od 23 grudnia 1991 r. do nocy z 4 na 5 czerwca 1992 r. premier rządu Przedczwartej RP, rządu, który zasłynął przede wszystkim przez jego obalenie. Od 9 listopada 2007 r. przewodniczący komisji weryfikacyjnej WSI.

Niedoszły senator. W kandydowaniu na to zaszczytne i intratne stanowisko w wyborach, znanych jako Czarny Październik, przeszkodziła mu gówniażeria.

Od kwietnia 2006 r. jest doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego do spraw politycznych. O niewątpliwie wysokich kompetencjach Jana Olszewskiego w zakresie nowoczesnego doradztwa świadczy fakt, że błyskotliwie doradził on Lechowi Kaczyńskiemu odznaczenie najwyższym wolskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - "premiera pierwszego rządu III RP, który usiłował wprowadzić w Polsce te zmiany, które pozwoliłyby mówić o nowym państwie w pełnym tego słowa znaczeniu", Jana Olszewskiego.

Ten doniosły i niesłychanie ważny dla postępowej i patriotycznie nastawionej części społeczeństwa fakt miał miejsce w dniu 03.05.2009, podczas specjalnej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Wielkie to wydarzenie zostało niestety bezczelnie wykorzystane przez doskonale zakonspirowanych w Pałacu Prezydenckim spiskujących kamerzystów, którzy po raz kolejny wykonali zdjęcie prezydenta w taki sposób, aby wydawał się on od Jana Olszewskiego niższy.

Najważniejsze osiągnięcia

Patrz też

Przypisy

1)  Ferdynand - ciężkie działo pancerne