Jerzy Zelnik

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Jerzy Zelnik (ur. 14 września 1945 w Krakowie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, kojarzony głównie z rolą Ramzesa XIII w filmie Jerzego Kawalerowicza "Faraon", scenarzysta małych form teatralnych (monodramów, etiud), reżyser teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Nowego w Łodzi w latach 20052008. Został odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1997) i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski 2007. W 2010 r. wszedł w skład komitetu poparcia Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Jak powstają patriotyczne krótkie/czarne listy, czyli kto donosem wojuje, ten od teczki ginie

Wrzesień 2015 - Jerzy Zelnik w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem "Rock Radia" podającym się za urzędnika Kancelarii drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak") [1]:

Donos "Gazety Wybiórczej" - 07.03.2016

"Nie spodziewaliśmy się, że najnowsza odsłona lustracyjnej rewolucji tak szybko zacznie pożerać własne dzieci. Od piątku wieczorem na prawicy krąży hiobowa wieść: w IPN odnalazła się teczka pracy tajnego współpracownika SB, którym ma być Jerzy Zelnik. Niewiele wiadomo o jej zawartości. Według naszych źródeł aktor podpisał zobowiązanie w 1963 albo 1965 r., miał zostać pozyskany "na zasadzie dobrowolności", bo wierzył w socjalizm. Był wtedy w trakcie studiów aktorskich. W 1965 r. dostał główną rolę w "Faraonie" - to do dziś najważniejsza jego kreacja."

Wzruszające w swej prostocie oświadczenie dotyczące rzekomej współpracy z SB przesłane do redakcji "Telewizji Republika" - 07.03.2016

"Oświadczenie,

W związku z pojawiającymi się publikacjami prasowymi na temat dokumentów odnalezionych w zasobie IPN informuję, że faktycznie dziennikarz Cezary Gmyz odnalazł dokumenty, które mnie dotyczą. Poinformował mnie o nich. Sprawa dotyczy okresu, kiedy byłem jeszcze bardzo młodym, nastoletnim człowiekiem. Nie dotyczy natomiast środowiska teatralnego czy filmowego. Dziennikarz po analizie materiałów stwierdził, że sprawa wymaga dodatkowej kwerendy archiwalnej.

Publikacja na ten temat wraz z moim wywiadem zaplanowana jest w najbliższym wydaniu Tygodnika "Do Rzeczy", które ukaże się 14 marca br.

Ze swej strony zapewniam, że stanę w tej sprawie prawdzie. Już teraz proszę o wybaczenie osoby, które mogłem skrzywdzić"

Nawet wrogowie narodu chcą litości dla TW "Faraon" - 07.03.2016

Drugie dno współczucia dla TW "Faraon"

Wrogowie narodu et consortes użalając się nad zgwałconym przez SB-ekow młodym studentem chcą w ten sposób postawić znak równości pomiędzy TW "Bolkiem" i wybitnym PiSjonarzem, który swą postawą i nieubłaganą walką z reżimem okupacyjnym już dawno zmazał swoje wszelkie rzekome winy. Porównywanie sprzedawczyka, który za psie pieniądze wydawał własnych kolegów z tą jakże szlachetną postacią jest w oczywiście oczywisty sposób absurdalne.

Cała prawda o prowokacji służb

W dniu 14.03.2016 na światło dzienne wychodzi porażająca prawda o prowokacji wrogów narodu wobec Jerzego Zelnika, przed którym wszelkiej maści PRL-owskie i platformerskie służby przez ponad 50 lat (!) bezczelnie ukrywały fakt, że niejaki Jerzy Zelnik w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku był tajnym współpracownikiem SB, który donosił na swoich kolegów!

W ramach cynicznej gry operacyjnej, określone siły wykorzystały charakterystyczną dla wykonywanego przez pana Zelnika zawodu, jego unikatową profesjonalną zdolność do wyparowywania "selektywnej pamięci".

Jak się okazało, celem tej haniebnej manipulacji było cyniczne uniemożliwienie wielkiemu patriocie zapisania się złotymi zgłoskami w historii IV RP i zdobycia w pełni zasłużonego zaszczytnego tytułu pierwszego w Wolsce agenta dobrowolnie przyznającego się do współpracy z SB, i to w dodatku jednocześnie przepraszającego!:

Jedynie słuszna reakcja na rozpasaną propagandę śmierci wybitnego gwiazdora filmu "Smoleńsk" TW "Faraona" - 04.10.2016

Perfekcyjnie dualna suwerenność wobec wartości chrześcijańskich, czyli środek przeciwko roztapianiu się

Wybitny aktor nurtu patriotyczno-spiskowego TW "Faraon" w rozmowie z portalem Wirtualna Polska zaprezentował perfekcyjnie dualne rozumienie pojęcia suwerenność jako środka przeciwko roztapianiu się (30.09.2017):

Patrz też

Linki zewnętrzne