Joachim Brudziński

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Jedno z największych osiągnięć Brudzińskiego
Brudziński po upadku IV RP

Joachim Gensek Brudziński aka Bredziński vel "Brudzio" vel "Człowiek-sztacheta"- wybitny PiS-owski informatyk (według nomenklatury wykształciuchów - "donosiciel"), znany w środowisku szczecińskim jako Cwelek.

Zasłynął w czasie niefortunnej próby kontroli osobistej Prymasa Polski na szczecińskim lotnisku w Goleniowie. Szybki telefon Brudzińskiego do serdecznego przyjaciela ze szczecińskiego radia, oddanego agenta służb specjalnych (UOP), a obecnie wojewody szczecińskiego, Roberta Krupowicza, spowodował natychmiastową reakcję.

Krupowicz zadzwonił do innego oddanego działacza, przez wrogów narodu pomawianego niesłusznie o powiązania w przeszłości z PRL, a obecnie szefa Portu Lotniczego w Szczecinie (niem.: Stettin) Macieja Jarmusza, co doprowadziło do zwolnienia z zajmowanych stanowisk pechowego nadgorliwca i jego przełożonego w trybie natychmiastowym i bez jakiejkolwiek dyskusji, jakkolwiek obaj winni tłumaczyli się, że jedynie wykonywali swe obowiązki. Tłumaczenie kłamliwe już choćby z tego względu, że ks. prymas jest postacią publiczną i rozpoznawalną nawet, gdyby wystąpił w przebraniu taliba z Klewek.

Według najnowszych doniesień Brudziński jest faktycznie agentem PO, którego zadaniem jest totalna kompromitacja PiS-u. Poseł PO Tomasz Głogowski zaprzeczył jednak temu oszczerstwu w swoim blogu:

Wykształcenie

Teza

Jeżeli nie chcemy powiedzieć, że Gensek bezczelnie kłamie, żeby pogrążyć przeciwnika politycznego, to musimy przyjąć, że nie umie liczyć albo w ogóle nie wie o czym mówi.

Przesłanki wnioskowania

Szef Kancelarii Premieru Tomasz Arabski poinformował, że od dnia wyborów (21 października 2007 r.) specjalny samolot rządowy 16 razy pokonał trasę Warszawa-Gdańsk-Warszawa, w tym tylko raz korzystał z niego premier Donaldu Tusku. To reakcja na wypowiedź sekretarza generalnego sPiSku Joachima Genseka Brudzińskiego, który w dniu 03.01.2008 powiedział w TVN 24, że:

Konkluzja

Samolot latał 16 razy, tygodni było 7 (od zaprzysiężenia rządu, wcześniej nie miał prawa używać steranego TU - 154), a Donaldu Tusku leciał jeden raz. Nawet jeżeli przyjąć liczbę podróży w jedną stronę, tj. 32 i dwie Donaldu to i tak tygodni było 7. Cdn.

Dokonania

Bezcenny wkład w rozwój wolskiej lingwistyki stosowanej

 1. Kręcenie beretki
 2. Egzaltacja - dawniej: przesadne demonstrowanie uczuć, niewspółmierne do ich siły, obecnie: sprzeciwienie się woli Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego - stworzone podczas konferencji prasowej (11.02.2011) [2]
 3. Facjacja - żart, dowcip, koncept, anegdota, dykteryjka (dawniej: "facecja") - do Stefana Niesiołowskiego w programie "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP (27.10.2008):
 4. Hipokrytyzm - dawniej: "hipokryzja" - w rozmowie z Wiesławem Molakiem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (25.08.2007):
 5. Kawiarenka internautowa - miejsce, w którym po obejrzeniu pornosa i wypiciu piwka chce w sposób zupełnie niekontrolowany (!) głosować Internauta - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (12.03.2008):
 6. Oglądnąć - dawniej: obejrzeć - kreatywna eliminacja skomplikowanego dla przeciętnego Wolaka "rz" nawiązująca jednocześnie do jedynie słusznej koncepcji towarzysza Jarosława, iz tylko jego ogląd może być przedmiotem dyskusji - premiera podczas programu TVN 24: "Kropka nad i" (28.04.2009)
 7. Tryumfalizować - błyskotliwe udoskonalenie zatęchłego słowa "tryumfować", które okazało się daleko niewystarczająco plastyczne do opisu bezczelnego chełpienia się przez członków Platformy Obywatelskiej rzekomym zwycięstwem tej partii w zmanipulowanych wyborach do Parlamentu Europejskiego - w dialogu ze Sławomirem Nitrasem w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (08.06.2009):
 8. Wścieklica - dawniej "wścieklizna" lub Jan Maciej Karol Wścieklica - bohater dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza, w IV RP na wygnaniu to wściekły atak - podczas konwencji PiS (23.02.2008)

Rezygnacja na własną prośbę

W kontekście bezspornych dokonań na froncie walki ideologicznej z siłami okupacyjnymi IV RP, zaskakująca wydaje się być informacja, że ten wytrawny bojowiec rezygnuje z funkcji sekretarza PiS. Występując w Radiu Szczecin, zapowiedział, że rozpoczyna pracę na rzecz wzmocnienia struktur ugrupowania w regionie zachodniopomorskim. Mówił, że sam zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, by w ramach obowiązków pełnionych w Warszawie miał więcej czasu na struktury w swoim regionie. Jak podkreślił, po przegranych wyborach zachodniopomorskie struktury PiS muszą zewrzeć szyki.

Informacje o możliwym odejściu Brudzińskiego ze stanowiska sekretarza PiS pojawiły się po klęsce październikowej. Mówiło się, że będzie on musiał odejść w związku z nieudaną kampanią wyborczą Prawa i Sprawiedliwości.

Nieoczekiwana szczerość

W dniu 27.03.2008 w programie TVN "Kawa na ławę", Brudziński - wbrew oficjalnemu stanowisku Partii - potwierdził brudne oskarżenie autorstwa Ryszarda Kalisza, jakoby przez 2 lata rządów PiS nic nie zrobił w sprawie postulatów Służby Celnej RP, co doprowadziło do strajku włoskiego celników w styczniu 2008 r., już za restaurowanej III RP:

Słynne wywiady

 1. Z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w Radiu Zet ... o Rydzyku (24.04.2007):
 2. O goleniu pudli w "Poranku Radia TOK FM" (25.05.2007):
 3. O ustawie dotyczącej uzgadniania płci w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 (03.10.2015) [3]

Wściekły atak niejakiej Jacyny-Witt na szczecińskiego Genseka

Ta, dotychczas lojalnie wspierana przez Genseka, prowokatorka dążąc do władzy po trupach napisała list otwarty szkalujący oddanego do cna członka PiS i opublikowała go w Internecie:

Prawdziwe intencje wychodzą, jak szydło z worka:

Patrz też

Linki zewnętrzne