Kolumny Niepodległości

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Kolumny Niepodległości - odgórnie zarządzona w dniu 27.10.2017 r. spontaniczna inicjatywa obywatelska mająca na celu narodowo-patriotyczne uczczenie 100 rocznicy, okrągłej 100 rocznicy odzyskania przez Wolskę niepodległości.

Program budowy Kolumn Niepodległości

Przyjęty w resorcie program zakłada trzy etapy powstawania kolumn:

  1. konkurs na projekt artystyczno-architektoniczny
  2. konkurs na przyznanie dotacji od MON (zwycięzcy przypadnie nagroda w wysokości 30 tys. zł., autorzy dwóch wyróżnionych prac otrzymają nagrody w wysokości 8,5 tys. zł.)
  3. uroczyste odsłonięcie pomnika w setną rocznicę odzyskania niepodległości, czyli 11 listopada 2018 roku.

"Chcemy wyłonić najlepszą koncepcję, zgodnie z którą w przyszłym roku ministerstwo obrony narodowej dofinansuje sto kolumn na 100-lecie niepodległości. Te kolumny mają być z jednej strony symbolem odrodzenia Polski. Odrodzenie jest związane w sposób nierozerwalny z Chwałą Oręża Polskiego, które niepodległość wywalczyło." - wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk Wiceminister obrony poinformował, że kwota, za którą można zbudować taką kolumnę, nie powinna przekraczać 300 tysięcy złotych:

MON będzie wspierać finansowo realizację projektu, ale na ten cel w budżecie resortu przeznaczonomln zł.

Projekt pomników w stylu kolumny MON ma "nieodpłatnie" przekazać samorządom, grupom rekonstrukcyjnym i osobom prywatnym, które chciałyby monument wybudować:

Komentarz anonimowego wykształciucha: "Kruca bomba, mało casu!"

Jedno z drugim nie powinno się kłócić

Wybitny odnowiciel Jarosław Sellin udowodnił w dniu 30.10.2017 r. rozmowie na antenie radia RFN FM, że wydawanie pieniędzy na kolumny niepodległości nie kłóci się z niewydawaniem pieniędzy na place zabaw dla dzieci:

30 = 11

W ramach propagowania wolskiej arytmetyki stosowanej Ministerstwo Obciachu Narodowego udowodniło, że 30 = 11:

100 = 1

W wyniku przewrotu pałacowego pozbawiony teki ministerialnej najlepszy w dziejach Wolski minister obrony narodowej, legendarny Antoni "Instytucja" Macierewicz zdał sobie sprawę, że z utęsknieniem wyczekiwane przez lud pracujący miast i wsi 100 kolumn nie zostanie zbudowane i dlatego zawczasu przygotował nowy plan patriotycznego uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz zdołał mianować na stopień hetmański powszechnie znaną patriotkę i bojowniczkę o wolność Wolski, Matkę Boską, która tym samym staje się drugą w historii wojskowości dziewicą - obok Joanny D'Arc, rzecz jasna - stojącą na czele armii i prowadzącą swój Naród do zwycięstwa nad znienawidzonymi wrogami narodu.

W dniu 03.05.2018 były najlepszy w dziejach Wolski minister obrony narodowej, legendarny Antoni "Instytucja" Macierewicz w felietonie "Głos Polski" na antenie TV Trwam ogłosił swoją jedynie słuszną decyzję o rychłym zburzeniu hołubionego przez wszelkiej maści zdrajców Ojczyzny symbolu władzy komunistycznej, warszawskiego Pałacu Kultury imienia Józefa Stalina i postawieniu w jego miejsce stosownej kolumny, z figurą nowomianowanej Hetmanki IV RP na szczycie:

Patrz też

Linki zewnętrzne