Krzysztof Kononowicz

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Krzysztof Kononowicz wygłasza orędzie wyborcze
Jak przystało na polityka z ambicjami, Konon obraca się w najwyższych sferach...
...ale niestety zadaje się też z wrogami narodu (po lewej - Małpa w czerwonym)
Lansowane przez Krzysztofa Kononowicza swetry robią furorę nawet w najwyższych kręgach (Fot.: Maciej Piasta/Agencja FORUM)

Krzysztof Kononowicz (dla przyjaciół Konon) - kandydat na urząd prezydenta miasta Białegostoku i idol internautów. Twórca radykalnego programu "Nie będzie niczego". Zasłużony działacz "Solidarności" [1].

Kononowicz zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w 2010 roku i zdetronizować Lecha Kaczyńskiego. Szanse kandydata wydają się duże, zważywszy na o wiele lepszą prezencję i komunikatywność, przy jednoczesnym podobnym poziomie postulatów programowych w stosunku do obecnej głowy państwa. Jest jedynym wybawcą ludności Wolski od Kaczyzmu.

Kononowicz swoją popularność zawdzięcza spontanicznemu stylowi bycia, awangardowemu stylowi noszonych kreacji dyktatorów mody (nosi turecki sweter - zawsze ten sam - i czapkę uszatkę) oraz chwytliwym hasłom wyborczym:

Dot.JPG
"Bo młodzież za dużo pije wódki, za dużo pije piwa, za dużo pije alkoholu spożywa."
Dot.JPG
"Co się stało się pod Jeżewem, co się stało się?"

Po ostatniej wypowiedzi do K. Kononowicza ponoć zgłosił się nawet A. Macierewicz na konsultacje w sprawie likwidacji WSI

Patrz też

Linki zewnętrzne