Kurtyna kłamstw

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Opis pojęcia

Kurtyna kłamstw - 1. (techn.) urządzenie wykorzystywane przez okupantów oraz podporządkowane mu wrogie media do izolowania ogólnonarodowego Ruchu Oporu od społeczeństwa w celu uniemożliwienia kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków dotarcia do jedynego źródła prawdziwej prawdy. 2. (lingw.) niespotykanie użyteczny i uniwersalny związek frazeologiczny z repozytorium nowomowy, wykorzystywany do precyzyjnego opisywania dowolnych szkodliwych dla Wolski, IV RP i samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, działań wszelkiej maści krojowych i zagranicznych wrogów narodu, a w szczególności haniebnych poczynań wywrotowców wewnątrzparytyjnych (patrz: Banda Trojga) oraz funkcjonariuszy reżimu okupacyjnego z Donaldu Tusku na czele. 3. (Nowość!) (kinamatogr.) - urządzenie wykorzystywane przez okupantów do wyświetlania filmów dla dzieci.

Geneza i rozwój badań nad kurtyną

Po raz pierwszy uwagę kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków na to, stosowane przynajmniej od 20 lat, urządzenie zwrócił sam Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" (08.11.2011):

Kolejne zaawansowane i niebywale wyrafinowane badania, przeprowadzone przez Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcę Europy przed islamem, Wielkiego Higienistę, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego już po odzyskaniu Wolski z brudnych łap okupantów, pozwoliły na odkrycie, że kurtyna - obok przesłaniania - posiada jeszcze jedno, utajnione wcześniej przez reżim zastosowanie - służy do wyświetlania filmów dla dzieci:

W dniu 15.12.2015 w skierowanej do Narodu niebywale błyskotliwej Kaczorynce, swój wkład w rozwój nauk o współczesnym kurtyzan kurtyniarstwie, zaprezentowała premier megamocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, twarda jak Margaret Thatcher, ale wrażliwa i ciepła jak dziewczyna z południa Polski, Beata Szydło.

Przy tej okazji, druga najlepsza w dziejach wolski premier - po Naszym Umiłowanym Przywódcy, Nowym Zbawicielu Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkim Higieniście, niezłomnym i charyzmatycznym, przypadkowo niedointernowanym, Cudownie Ocalonym Prezesie-Premierze-prawie Prezydencie Jarosławie (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionym-Kaczyńskim, rzecz jasna - realizując perfekcyjnie politykę narodowizacjyjną Biało-Czerwonego Obozu, zasuflowała czysto wolski odpowiednik obcego naszej kulturze i tradycji narodowej słowa "kurtyna":

Charakterystyka urządzenia

Jest to integralny element antywolskiej osłony medialnej (wspomaganej przez niemiecki medialny akcelerator) stosowany w trakcie spektakli z repertuaru teatru politycznego, wykonany z wrogich mediów i innych środków tuskowego przykazu (często internautowych, także w formie wrogich transparentów i ulotek), służy oddzieleniu świata kontrfaktycznego (scena polityczna restaurowanej III RP) i PiSorzeczywistego (widowni składającej się z kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków) oraz osłonięciu knowań i manipulacji dokonywanych na scenie podczas kolejnych spektakli produkowanych przez przemysł pogardy.

Należy zwrócić uwagę, że kurtyna kłamstw jest urządzeniem niezwykle wyrafinowanym, gdyż - w odróżnieniu od innych stosowanych powszechnie kurtyn, które standardowo mają charakter przegród płaskich - jej konstrukcja pozwala nie tylko na jednopłaszczyznowe odgrodzenie Ruchu Oporu od kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków, ale zapewnia również możliwość jego pełnego otoczenia.

Elementy kurtyny kłamstw:

Prekursorska próba podniesienia kurtyny

W ramach walki z okupacją komunistyczną w PRL, inspirowana niespotykanie patriotyczną postawą braci Kaczyńskich zjawiska biologicznego Olga Lipińska usiłowała 18 razy podnieść płaską kurtynę kłamstw PZPR. To heroiczno-patriotyczne przedsięwzięcie miało miejsce w latach 1977-1984 i było szyderczo relacjonowane w ówczesnej reżimowej telewizji jako kabaret pod tytułem "Kurtyna w górę".

Miejscem akcji był mały teatrzyk rewiowy - scena, kulisy i gabinet dyrekcji - w którym stale próbowano doprowadzić do powstania spektaklu, jednak nigdy się to nie udawało. Była to w najszerszym tego słowa znaczeniu zawoalowana aluzja do ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej w PRL.

Niestety po 1989 roku Olga Lipińska stoczyła się na pozycje łże-elity, dołączając do czworokąta inspirowanego przez układ:

Przykłady zastosowania kurtyny kłamstw

Kurtyna kłamstw zasłoniła następujące prawdy kontekstowe:

Przykłady jedynie słusznych kurtyn historyczno-technicznych

Patrz też

Linki zewnętrzne