Leszek Balcerowicz

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Leszek Balcerowicz - ekonomista, "doktor Mengele polskiej gospodarki", wykształciuch i liberał, numerowany członek PZPR, były I sekretarz Komitetu Centralnego Unii Wolności, jeden z wrogów publicznych nr 1.

Do niedawna prezes Narodowego Banku Polskiego, którego to stołka trzymał się kurczowo aż do ostatniego dnia, mimo wielokrotnych apeli Andrzeja Leppera, iż Balcerowicz musi odejść.

Najważniejsze przestępstwa i prowokacje

L. Balcerowicz znany jest w kręgach międzynarodowych jako człowiek, który zachwiał dolarem amerykańskim, obniżając go do poziomu ok. 3 . Doprowadził w ten sposób do permanentnego kryzysu gospodarki Stanów Zjednoczonych.

W Wolsce poszukiwany listem gończym przez komisję Zawiszy za szereg przestępstw gospodarczych, popełnionych w latach 1989-2006. Głównym zarzutem wobec L. Balcerowicza jest utrzymywanie niskiego poziomu inflacji. Zduszona inflacja rozważa nawet złożenie w tej sprawie skargi do Trybunału Europejskiego.

Mroczną rolę Balcerowicza w knowaniach liberałów, konsekwentnie zmierzających do pogrążenia Wolski i doprowadzenia do upadku idei IV RP, potwierdziły wyniki drobiazgowych badań i ekspertyz, przeprowadzonych przez wybitnego specjalistę i autorytet w zakresie wszystkich dziedzin wiedzy, Kazimierza Marcinkiewicza, opublikowane w dniu 11.01.2007 na łamach jego blogu.

Genialny ten uczony i erudyta, przeszukując terabajt po terabajcie niezmierzone zasoby swojego umysłu, po ponad roku od tych pamiętnych wydarzeń, natrafił na ślad i - stosując wyrafinowane techniki heurystyczne - zdołał odzyskać dla społeczeństwa zapis swoich rozmów z L. B., które dotychczas ukrywała w zakamarkach przepastnego mózgu pana Kazimierza jakowaś siła nieznana (najprawdopodobniej jednak określona).

Z niespodziewanie, ale bardzo szczęśliwie odzyskanego zapisu jednoznacznie wynika, że to cyniczne działania Balcerowicza uniemożliwiły powstanie jesienią 2005 r. koalicji PiS z PO.

Porażający ten fakt potwierdził inny wybitny poseł PiS, znany i ceniony ekspert w zakresie dialektyki, poseł Marek Kuchciński, który w dniu 13.01.2007 w "Salonie politycznym Trójki" stwierdził, że były prezes NBP Leszek Balcerowicz jest odpowiedzialny za to, iż nie powstała koalicja PO-PIS.

Wściekłe ataki na własność państwową

Wściekłe ataki na prezesa-premiera-przyszłego-prezydenta Jarosława Odmienionego-Kaczyńskiego

Skutki reformy Balcerowicza, czyli tak zwanej dzikiej prywatyzacji

Patrz też

Linki zewnętrzne